CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

استخراج 19 میلیونمین بیت کوین، پس از هفته ها انتظار

استخراج 19 میلیونمین بیت کوین، پس از هفته ها انتظار

19 میلیونمین بیت کوین بالاخره امروز پس از هفته ها انتظار استخراج شد. این اولین نقطه عطف میلیون کوین از اکتبر 2019 (مهر 1398) است. بیش از 90 درصد از کل بیت کوین هایی که وجود خواهند داشت، استخراج شده اند.

استخراج 19 میلیونمین بیت کوین، پس از هفته ها انتظار

۲۱ میلیونمین بیت کوین چه زمانی استخراج می شود؟

با توجه به واریانس های مختلف، پیش بینی زمان استخراج 20 میلیونمین کوین بسیار چالش برانگیز است.

از آنجایی که پاداش های بیت کوین دریافتی توسط ماینرها هر چهار سال یکبار نصف می شود، روند ایجاد بیت کوین کندتر می شود.

حداکثر عرضه بیت کوین 21 میلیون کوین است که معمولاً به عنوان یکی از بزرگترین فضایل این ارز دیجیتال پرچمدار در نظر گرفته می شود. برای مقایسه، طلا عرضه بی نهایت دارد. زمان‌های تولید بلوک می‌تواند بر اساس سختی استخراج شبکه که هر دو هفته یکبار تنظیم می‌شود، متفاوت باشد. طبق برآوردهای تقریبی، انتظار می رود آخرین بیت کوین در سال 2140 (1520 شمسی) به دلیل تغییر قوانین استخراج، استخراج شود.

آیا امکان ایجاد بیت کوین بیشتر وجود دارد؟

از آنجایی که بیت‌کوین بر اساس یک نرم‌افزار است، از نظر تئوری ممکن است کسی تغییر کدی را برای افزایش حداکثر عرضه بیت‌کوین فراتر از حد فوق‌الذکر، انجام دهد.

با این حال، تغییر سقف 21 میلیون بیت کوین به عنوان یک اقدام توهین آمیز از سوی جامعه تلقی می شود. مت لونگو (Matt Luongo)، بنیانگذار این تز، زمانی ایده افزایش حداکثر عرضه ارزهای دیجیتال برتر را مطرح کرد تا ماینرها همچنان برای حفظ امنیت شبکه انگیزه داشته باشند. البته این پیشنهاد با انتقادات شدیدی مواجه شد.

با توجه به ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین، برای وارد شدن به آن نیازمند متقاعد کردن ده ها هزار گره است و که به این معنی میباشد که چنین تغییر شدیدی شانس اجرا ندارد.

منبع : UToday