CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار > بیت کوین CoinSLanD شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ 0
طی یک سال گذشته بیش از 65 درصد از موجودی در گردش بیت کوین جابجا نشده است

طی یک سال گذشته بیش از ۶۵ درصد از موجودی در گردش بیت کوین جابجا نشده است

کاهش شدید بهای بیت کوین بر میزان زیادی از عرضه در گردش آن تأثیری نداشته است. بر اساس داده‌های جدید گلسنود، بیش از ۶۵ درصد از عرضه در گردش بیت کوین یا حدود ۱۲.۳۵ میلیون واحد بیت کوین در حداقل یک سال گذشته جا‌به‌جا نشده است.

این تصور که یک بازار فعال لزوماً بازاری سالم است، همیشه هم درست نیست. در حالی که میزان فعالیتی که در یک شبکه می بینیم بدون شک می تواند نشان دهنده میزان پایداری آن باشد، نبود فعالیت کافی می تواند نشان دهنده یک روند صعودی ورودی باشد.

به عنوان مثال، شبکه بیت کوین را در نظر بگیرید. افت قیمت بیت کوین، بر بخش زیادی از موجودی در گردش آن تاثیری نداشته است. طبق داده‌های پلتفرم تحلیل داده گلاسنود (Glassnode)، بیش از ۶۵ درصد از موجودی در گردش بیت‌کوین که چیزی معادل ۱۲.۳۵ میلیون واحد BTC را دربر می گیرد، حداقل طی یک سال گذشته تغییری نداشته است. این رقم نسبت به تعداد ارزهایی که حداقل در دو سال و یا حتی سه سال گذشته فعال نبوده اند افزایش قابل توجهی را نشان می دهد.

این رقم در بازه های زمانی طولانی تر، اختلاف به مراتب بیشتری را هم نشان می دهد. برای مثال، پنج سال گذشته تنها ۴.۳۷ میلیون بیت‌کوین یا چیزی در حدود ۲۳ درصد از کل موجودی این ارز بدون جابجایی باقی مانده بودند.

این روند جالب بدان معناست که سرمایه‌گذاران در سال های اخیر و به ویژه طی یک سال گذشته، در زمستان کریپتو و حتی در بازارهای گاوی، تمایل بیشتری برای نگهداری از دارایی های خود نشان داده اند. حتی رالی بیت کوین در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) نتوانست درصد بیت کوین های نگهداری شده در بازه بیش از یک سال را کاهش دهد.

همانطور که بازار نزولی جاری نتوانست دارندگان این ارز را ترغیب کند دارایی های خود را بفروشند. این داده‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران توجه کمتری به زمستان ارزهای دیجیتال دارند و ترجیح می دهند تحت هر شرایطی از دارایی‌های خود نگه‌داری کنند.

منبع : CryptoSlate

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x