CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD Friday 6 May 2022 0
بانک مرکزی آرژانتین وام دهندگان را از ارائه خدمات رمزنگاری منع می کند

بانک مرکزی آرژانتین وام دهندگان را از ارائه خدمات رمزنگاری منع می کند

بانک مرکزی جمهوری آرژانتین (BCRA) بعد از ظهر پنجشنبه اعلام کرد که بانک های این کشور را از تسهیل استفاده از خدمات رمزنگاری شده برای مشتریان منع کرده است.

بیانیه BCRA می‌گوید بانک‌ها از ارائه خدمات برای هر دارایی دیجیتالی که توسط بانک مرکزی تنظیم نشده است، منع شده‌اند، و از آنجایی که در حال حاضر هیچ دارایی دیجیتالی به این ترتیب تنظیم نشده است، این اقدام به معنای ممنوعیت عملی است.

در بیانیه آمده است: اقدامی که به دستور هیئت مدیره BCRA صادر شد، به دنبال کاهش خطرات مرتبط با معاملات با این دارایی‌ها است که می‌تواند برای کاربران خدمات مالی و برای کل سیستم مالی ایجاد شود.

این اعلامیه تنها چند روز پس از آن منتشر شد که Banco Galicia، بزرگترین بانک خصوصی آرژانتین از نظر ارزش بازار، گزینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال را در پلتفرم خود اضافه کرد. همچنین در این هفته، بانک دیجیتال داخلی Brubank شروع به ارائه خدمات مشابه کرد.

یک منبع نزدیک به این موضوع به کوین‌دسک گفت که از روز جمعه، بانک‌ها دیگر نباید امکان خرید و فروش ارز دیجیتال را به مشتریان ارائه دهند.

در ماه مارس، آرژانتین و صندوق بین‌المللی پول (IMF) هر یک بسته بدهی 45 میلیارد دلاری را تصویب کردند که شامل مقررات منع استفاده از ارزهای دیجیتال بود.

منبع : CoinDesk