CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD شنبه 30 آوریل 2022 0
دولت آرژانتین ساخت ارز دیجیتال ملی را آغاز کرد

دولت آرژانتین ساخت ارز دیجیتال ملی را آغاز کرد

دولت آرژانتین در حال آماده سازی زمینه قانونی برای صدور ارز دیجیتال ملی بانک مرکزی خود، پزو دیجیتال در آینده است. دولت آرژانتین در قانونی که در 26 آوریل (6 اردیبهشت) با شماره 207/2022 تصویب و منتشر شد، امکانات و وظایف ضرابخانه ملی را اصلاح کرد و به آن مسئولیت ها و امکانات جدیدی داده است.

در امکانات جدید، این فرمان شامل ضبط و پردازش دیجیتال داده‌ها، تصاویر، کدها، صداها و ریزتراشه‌ها، طراحی و توسعه نرم افزاری، اجرای امنیت دیجیتال، پردازش از راه دور اطلاعات، چاپ و یا ضبط پایگاه‌های اطلاعاتی است.

در حالی که ضرابخانه ملی به تازگی دارای امکاناتی برای چاپ پول ملی بود، مصوبه جدید این تغییر را با بیان اینکه:

در حال حاضر، پیشرفت محیط های دیجیتال از نظر تراکنش ها و پرداخت ها، هوش مصنوعی و سیستم های حاکمیت دیجیتال و همچنین ظهور و گسترش فناوری «بلاکچین»، فناوری‌های رمزارزی و دارایی های دیجیتال، به روزرسانی دسترسی ضرابخانه ملی را توجیه می‌کند.

برای روزندو گراواناگو (Rosendo Gravanago)، مشاور حقوقی در حوزه دارایی های دیجیتال، این فرمان حرکتی واضح در جهت صدور CBDC است. او بیان کرد:

این قانون الگویی را به ما می دهد که آرژانتین در تلاش است تا به روند CBDC وارد شود، روندی که باعث ایجاد پول مبتنی بر اعتماد الکترونیکی متمرکز می شود.

بستر ملی مبادلات و پرداخت های آرژانتین

همچنین، تغییرات دیگری در هدف اصلی سازمان وجود دارد که به ایجاد یک صرافی ملی با امکان پردازش پرداخت اشاره دارد. از این حیث، این مصوبه به ضرابخانه ملی اجازه می‌دهد تا با استفاده از دستگاه های الکترونیکی، بسترهای معاملاتی یا هر وسیله دیگری، پرداخت‌ها و یا وصول ها را از طرف اشخاص ثالث مدیریت و اجرا کند.

گراواناگو به رسانه های محلی اعلام کرد که:

با این آیین نامه، ضرابخانه ملی اختیار ایجاد نوعی بورس مرکزی را پیدا می کند.

این تغییرات آرژانتین را در چشم انداز CBDC در لاتام قرار می دهد و پس از کشورهایی مانند برزیل و مکزیک که در حال حاضر مشغول تحقیقات و توسعه وظایف مربوط به انتشار آتی ارزهای دیجیتال خود هستند، قرار می گیرد.

منبع : Bitcoin

0 / 5. تعداد رای: 0

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x