CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD Saturday 14 May 2022 0
احتمال تصویت مالیات بر رمزارزها در آرژانتین

احتمال تصویت مالیات بر رمزارزها در آرژانتین

سنای آرژانتین لایحه جدیدی را تصویب کرده است که به دولت اجازه می دهد از دارایی های شهروندان در کشورهای خارجی نیز مالیات بگیرد. لایحه مصوب مقرر می‌ دارد که دولت بر انواع دارایی‌ هایی که قبلاً به سازمان مالیاتی اعلام نشده است، مالیات تنظیم خواهد کرد، اعم از مستغلات، سهام، رمزارزها و هر گونه دارایی دیگر که ارزش اقتصادی داشته باشد.

در صورت تایید این لایحه، این سیاست تعیین می کند که این وجوه جمع آوری شده مستقیماً توسط وزارت اقتصاد مدیریت می شود. بسته به بازه زمانی و کالاهایی که در اختیار دارند، شهروندان آرژانتینی باید تا 50 درصد از این دارایی ها را مالیات بپردازند. این صندوق که بر حسب دلار خواهد بود تا زمانی که آرژانتین بدهی حدود 45 میلیارد دلاری خود به صندوق بین المللی پول (IMF) را پرداخت نکند فعال خواهد بود.

به گفته رسانه های محلی، این لایحه اکنون باید توسط اتاق نمایندگان تصویب شود، البته جایی که شانس کمتری برای تصویب دارد.

واکنش آرژانتینی ها

واکنش در کشور عمدتا منفی بوده است و بسیاری از مردم خیلی از جنبه های پیشنهاد شده توسط این قانون را مورد انتقاد قرار می دهند. این پروژه از دارایی های دیجیتال به عنوان بخشی از محدوده خود یاد می کند و این باعث نگرانی مردم در این بخش می شود. کیم گرائر (Kim Grauer)، مدیر تحقیقات، فکر می کند دلیل خوبی برای این وجود دارد. طبق نظر او:

این کشور دارای بازار کلی رمزارزی به ارزش نزدیک به 70 میلیارد دلار است که بسیار بالاتر از 28.3 میلیارد دلار ونزوئلا می باشد که در منطقه، پس از برزیل در رتبه دوم قرار دارد.

منبع : Bitcoin