CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD Wednesday 20 April 2022 0
اولین ETF بیت کوین استرالیا پس از راه اندازی هفته آینده می تواند یک میلیارد دلار جذب کند

اولین ETF بیت کوین استرالیا پس از راه اندازی هفته آینده می تواند یک میلیارد دلار جذب کند

رگولاتورهای مالی استرالیا، اولین ETF بیت کوین را که در 27 آوریل (7 اردیبهشت 1401) شروع به معامله می کند را تایید کرده اند و بررسی مالی استرالیا گزارش می دهد که می تواند تا 1 میلیارد دلار ورودی داشته باشد.

ETF یک صندوق قابل معامله در بورس است که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد از قیمت بیت‌کوین بدون نیاز به مالکیت مستقیم کوین بهره ببرند.

مدیریت دارایی کازماس (Cosmos Asset Management) برای انتشار اولین ETF بیت کوین استرالیا، رقبای محلی VanEck BetaShares و EFT Securities را شکست داد. طبق گفته Sydney Morning Herald، هر شرکتی حداقل از ماه مارس (اسفند 1400) در حال تلاش برای گرفتن مجوزهای نظارتی بوده است.

ETF بیت کوین مدیریت دارایی Cosmos در CBOE استرالیا با تایید اداره کل بازارهای سرمایه بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX) لیست می شود.

معامله گر شرکت مدیریت ثروت استرالیایی Zerocap، کورت گروملارت (Kurt Grumelart)، تایید ETF را هیجان انگیز خواند. این رویداد یک گام بزرگ رو به جلو برای استرالیا و پذیرش جریان اصلی صنعت کریپتو است.

گروملارت پیش بینی کرد که راه اندازی موفقیت آمیز منجر به روی آوردن افراد دیگر می شود. این دومین ETF مربوط به کریپتو از Cosmos از سال گذشته است که این شرکت ETF دسترسی استخراج کنندگان دیجیتال جهانی خود را صادر کرد.

منبع : CoinTelegraph