CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ 0
ژاپن خواهان تعیین مقررات مشترک گروه ۷ برای ارزهای دیجیتال شد

ژاپن خواهان تعیین مقررات مشترک گروه ۷ برای ارزهای دیجیتال شد

یکی از مقام‌های بلندپایه بانک مرکزی ژاپن می‌گوید تعیین مقررات مشترک میان کشورهای گروه ۷ برای ارزهای دیجیتال باید در اسرع وقت انجام شود. کازوشیگه کامیاما معتقد است در مقررات کنونی به موضوع رشد و پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال در سراسر جهان توجه نشده است.

این بیانیه در واکنش به ادامه درگیری بین روسیه و اوکراین است، زیرا ارزهای دیجیتال و کاربردهای بالقوه آنها برای دور زدن تحریم های اقتصادی تحت نظارت فزاینده ای قرار می گیرند.

رئیس بخش سیستم های پرداخت BOJ، کازوشیگه کامیاما (Kazushige Kamiyama)، به رویترز گفت که استفاده از استیبل کوین ها ایجاد یک سیستم تسویه حساب جهانی را بسیار آسان می کند، که به نوبه خود فرار از سیستم های پرداخت سنتی و تنظیم شده را برای دولت های ملی آسان تر می کند.

کامیاما اضافه کرد که اگر کشورهای G7 بخواهند به طور مؤثر برای تنظیم ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال هماهنگ شوند، احساس فوریت بسیار مهم است، زیرا مقررات فعلی به طور کامل پذیرش و گسترش روزافزون آنها در سراسر جهان را در نظر نمی گیرد.

کامیاما افزود که این چارچوب نظارتی بر روند طراحی ارز دیجیتال بانک مرکزی ژاپن (CBDC)، ین دیجیتال، تأثیر می گذارد.

هاروهیکو کورودا (Haruhiko Kuroda)، فرماندار BOJ، در نشست فین‌تک FIN/SUM ژاپن در ۲۹ مارس (۹ فروردین ۱۴۰۱) اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای معرفی CBDC به این زودی ندارد. کورودا توضیح داد که BOJ قصد دارد نقش مورد انتظار پول بانک مرکزی را در زندگی شهروندان ژاپنی به دقت بررسی کند.

منبع : CoinTelegraph

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x