CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD Monday 25 April 2022 0
آزمایش روبل دیجیتال از سال 2023 توسط بانک مرکزی روسیه

آزمایش روبل دیجیتال از سال 2023 توسط بانک مرکزی روسیه

راه اندازی کامل روبل دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه (CBDC)، طبق استراتژی توسعه بازار مالی تایید شده وزارت دارایی باید قبل از سال 2030 (1409) انجام شود.

الویرا نابیولینا (Elvira Nabiullina)، رئیس بانک مرکزی روسیه در دومای ایالتی اعلام کرد، با این حال، بانک مرکزی روسیه (CBR) قصد دارد آزمایش آن را از سال 2023 (1402) آغاز کند. به نقل از TAS، او توضیح داد:

ما به سرعت یک نمونه اولیه از روبل دیجیتال ایجاد کردیم، اکنون در حال آزمایش با بانک ها هستیم. سال آینده به صورت آزمایشی در اقتصاد واقعی آن را ارزیابی خواهیم کرد.

CBR آزمایشات خود را با روبل دیجیتال در ژانویه (دی 1400) آغاز کرد و اولین تراکنش های موفق بین کیف پول های فردی را در اواسط فوریه (اواخر بهمن) اعلام کرد. پنج مؤسسه مالی در حال حاضر مشارکت دارند و در ماه های آینده، هفت بانک دیگر به آزمایش هایی خواهند پیوست که انتظار می‌رود در طول سال 2022 ادامه یابد.

نابیولینا تاکید کرد که روبل دیجیتال فرصت های جدیدی را برای روسیه، شهروندان و کسب و کارها ایجاد خواهد کرد. و همچنین دولت از آن برای پرداخت های هدفمند برای حمایت از بخش های خاصی از اقتصاد و حوزه اجتماعی استفاده خواهد کرد. نقل و انتقالات بین افراد رایگان خواهد بود، در حالی که پرداخت برای کالاها و خدمات ممکن است مشمول کمیسیون کمی بین 0.4 تا 0.7٪ باشد.

استاندار در صحبت با نمایندگان مجلس نمایندگان تاکید کرد که اکنون که روسیه تحت تحریم های بی سابقه غرب قرار دارد، ارز دیجیتال نقش ویژه ای ایفا خواهد کرد. انتظار می رود CBDC نه تنها تسویه حساب در داخل روسیه، بلکه پرداخت های فرامرزی با شرکای خود را نیز تسهیل کند.

رئیس بانک مرکزی روسیه ابراز امیدواری کرد که نمایندگان روسیه اصلاحات قانونی لازم را برای ایجاد زمینه برای اجرای تجاری روبل دیجیتال اتخاذ کنند. تماس او پس از آن صورت گرفت که اوایل این هفته، اولگا اسکوروبوگاتووا (Olga Skorobogatova)، معاون اول بر اهمیت پیشبرد پروژه روبل دیجیتال تاکید کرد و اطمینان داد که بانک آزمایشات را به تاخیر نخواهد انداخت.

منبع : Bitcoin