CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > بلاک چین CoinSLanD Wednesday 16 February 2022 0
شبکه‌های بایننس اسمارت چین و بایننس چین از این پس با نام بی‌ ان‌ بی چین فعالیت خواهند کرد

شبکه‌های بایننس اسمارت چین و بایننس چین از این پس با نام بی‌ ان‌ بی چین فعالیت خواهند کرد

مقامات بایننس رو گذشته به‌طور رسمی اعلام کردند که از این پس شبکه‌های بایننس اسمارت چین (BSC) و بایننس چین (Binance Chain) به‌عنوان بخش‌هایی از یک اکوسیستم واحد به نام بی‌ ان‌ بی چین (BNB Chain)، فعالیت خواهند کرد. این تغییر نام تأثیری روی ساختار این دو شبکه و توکن‌های موجود در آنها نمی‌گذارد و تنها حرکتی در جهت افزایش همبستگی بخش‌های مختلف اکوسیستم بایننس است.

شبکه مبتنی بر قرارداد هوشمند بایننس اسمارت چین قرار است از این پس در کنار بایننس چین با یک نام واحد فعالیت کند. صرافی بایننس که متولی هر دو این شبکه‌هاست در اطلاعیه روز سه‌شنبه اعلام کرد بایننس چین و بایننس اسمارت چین با هدف منعکس‌کردن ارتباط خود با توکن بومی این اکوسیستم، یعنی بایننس کوین (BNB)، در ادامه با نام جدید بی‌ ان‌ بی چین فعالیت خواهند کرد.

بر اساس این بیانیه مطبوعاتی، بی‌ ان‌ بی اکنون به‌عنوان مخفف عبارت «Build and Build» معرفی شده است و اشاره مستقیمی به بایننس کوین ندارد. با پشتیبانی بایننس، بی‌ ان‌ بی چین قرار است قابلیت‌های پیشرفته‌ جدیدی را به کاربران ارائه کند و بر توسعه زیرساخت وب ۳.۰ تمرکز خواهد کرد.

تحت نام جدید بی‌ ان‌ بی چین، نام بخش حاکمیت شبکه، یعنی بایننس چین که در آن سهام‌گذاری (Stacking) و رای‌گیری انجام می‌شود، به بی‌ ان‌ بی بیکن چین (BNB Beacon Chain) تغییر کرده است. در همین حال، بخش مربوط به بایننس اسمارت چین که با ماشین مجازی اتریوم سازگار است و از چند زنجیره مختلف پشتیبانی می‌کند، بی‌ ان‌ بی اسمارت چین با همان مخفف «BSC» نامیده می‌شود.

بی‌ ان‌ بی چین تمام ابزارهای توسعه وب ۳.۰ خود را زیر سقفی به نام متافای (MetaFi) قرار می‌دهد که توسعه‌دهندگان و پروژه‌های متاورس، گیم‌فای (GameFi) و سوشال‌فای (SocialFi) را گرد هم آورده است. به گفته مقامات بایننس، قرار است بی‌ ان‌ بی چین برنامه‌های کاربردی و ابزارهای زیادی را برای توسعه نرم‌افزار در اختیار کاربران قرار داده و برای گسترش مقیاس‌پذیری شبکه تعداد اعتبارسنج‌ها را از ۲۱ به ۴۱ نود افزایش دهد.

سامی کریم، یکی از مسئولان اکوسیستم بی‌ ان‌ بی چین، گفته است:

جامعه بی‌ ان‌ بی چین از صندوق یک میلیارد دلاری که قبلاً راه‌اندازی شده بود، بهره‌مند می‌شود و پشتیبانی مالی و عملیاتی دریافت خواهد کرد. بی‌ ان‌ بی چین همچنین به متخصصان، مشاوران و سرمایه‌گذاران برجسته صنعت ارزهای دیجیتال نیز معرفی می‌شود. اکوسیستم بایننس در ادامه طیف وسیعی از برنامه‌های مختلف را از قبیل رویدادها و کارگاه‌های آموزشی آنلاین، هکاتون‌ها (رویدادهای توسعه محصول) و جلسات حضوری، برگزار خواهد کرد.

بایننس اسمارت چین در سپتامبر (شهریور) ۲۰۲۰ به‌عنوان جایگزینی برای بلاک چین اتریوم راه‌اندازی شد و از این پلتفرم در انجام عملیات خود اما با کارمزد تراکنش و زمان پردازش کمتر الهام گرفت. در یک بازه زمانی کوتاه، بایننس اسمارت چین به‌دلیل آسان‌بودن عملیات، تعامل‌پذیری و هزینه کم، به یک انتخاب محبوب برای توسعه‌دهندگان دیفای (DeFi) و پروژه‌های توکن غیرمثلی (NFT) تبدیل شد. این تغییر نام تجاری می‌تواند به‌عنوان نشانه‌ای برای دور جدید برنامه‌های توسعه‌محور بایننس یعنی ترکیب دیفای و واقعیت مجازی در دنیای متاورس باشد.

منبع : CoinTelegraph