CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > بیت کوین CoinSLanD Wednesday 11 May 2022 0
بیت کوین پس از انتشار داده های تورم به زیر سطح 30000 دلاری سقوط کرد

بیت کوین پس از انتشار داده های تورم به زیر سطح 30000 دلاری سقوط کرد

بیت کوین پس از انتشار گزارش تورم، به زیر سطح 30000 دلاری کاهش یافت و در پایین ترین سطح خود از ماه ژوئن (خرداد – تیر 1400) معامله شد. نرخ تورم در ماه آوریل (فروردین – اردیبهشت) بیشتر از حد انتظارات افزایش یافت.

بزرگترین رمزارز جهان از لحاظ ارزش بازاری در روز چهارشنبه بالغ بر 6 درصد سقوط کرد و به قیمت 29085 دلار رسید که تقریباً کف قیمتی آن در11 ماه گذشته است. تحلیلگران، سطح 30000 دلاری را به عنوان یک مرزی کلیدی زیر نظر داشتند و بسیاری پیش بینی کردند که با کاهش این رمزارز به زیر سطح 30000 دلاری، روند نزولی می تواند سرعت بگیرد.

استیبل کوین الگوریتمی ترا یو اس دی (UST) روند نزولی خود ادامه داد و با قیمت کمتر از 30 سنت معامله شد. گفته می شود که حامیان این رمزارز در تلاش هستند در راستای تقویت آن و بازگرداندن آن به حالت اولیه خود حدود 1.5 میلیارد دلار جمع آوری کنند.

سایر رمزارزها نیز کاهش پیدا کردند، به طوری که بیت کوین کش بالغ بر 11 درصد و دش نزدیک به 16 درصد کاهش یافت.

افت امروز بازار پس از آن صورت گرفت که شاخص قیمت‌ مصرف‌کننده در ایالات متحده در ماه آوریل بیشتر از انتظارات افزایش یافت. این نشان می دهد که تورم فعلا برای مدت طولانی در سطوح بالا حفظ می شود. این داده همچنین باعث می شود که فدرال رزرو همچنان، مسیر افزایش شدید نرخ بهره را دنبال کند.

منبع : Investing