CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > بیت کوین CoinSLanD Friday 18 February 2022 0
سختی شبکه بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است

سختی شبکه بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است

شبکه بیت کوین پس از یک صعود ثابت از پایین ترین سطح ژوئیه گذشته (تیر 1400)، به بالاترین حد خود در سختی استخراج رسیده است.

ابزار تحلیل زنجیره‌ای کوین وارز، در 18 فوریه (29 بهمن) نشان داد که سختی استخراج به بالاترین حد جدید یعنی 27.97 تریلیون هش (T) رسیده است.

این دومین بار در سه هفته گذشته است که بیت کوین (BTC) از نظر سختی به یک ATH یا سقف تاریخی جدید رسیده است. در 23 ژانویه (3 بهمن1400)، زمانی که نرخ هش 190.71 EH/s (اگزاهش در ثانیه) بود، سختی به 26.7 T رسید.

سختی شبکه بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است


سختی بالاتر به این معنی است که رقابت بیشتری بین ماینرها برای تایید یک بلوک و استخراج پاداش بلاک وجود دارد. در نتیجه، ماینرها اخیراً شروع به فروش کوین یا سهام شرکت خود کرده اند تا ذخایر نقدی خود را دست نخورده نگه دارند. مهم‌تر از همه، Marathon Digital Holdings در 12 فوریه (23 بهمن) برای فروش 750 میلیون دلار سهام شرکت خود اقدام کرد.

طبق داده های Blockchain.com، نرخ هش برای شبکه نیز به یک ATH جدید رسیده است که نشان دهنده نرخ هش 211.9 EH/s است. ابزارهای اندازه گیری مختلف در چند هفته گذشته، نرخ هش متفاوتی را ثبت کرده اند. ابزار YCharts در 13 فوریه (24 بهمن) نرخ هش ATH 248.11 اگزاهش را نشان داد.

سختی شبکه بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است

از بین استخرهای استخراج جهانی شناخته شده، AntPool و F2Pool بیشترین قدرت هش را دارند. بر اساس داده های Blockchain.com، انت پول 96 بلاک استخراج شده در چهار روز گذشته را در اختیار دارد در حالی که F2Pool تعداد 93 بلاک را به خود اختصاص داده است.

با این حال، نرخ هش بیشتر به معنای امنیت بیشتر برای شبکه است. هرچه شبکه از قدرت هش بیشتری استفاده کند، کار برای هر تراکنش که روی زنجیره انجام می شود، توزیع بیشتری دارد. این معضل بین ماینرها و تامین امنیت شبکه و کسب سود کافی احتمالاً همچنان ادامه خواهد داشت زیرا آنها امکان سنجی عملیات فعلی خود را تعیین می کنند.

منبع : CoinTelegraph