CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > بیت کوین CoinSLanD Monday 11 April 2022 0
کاهش قیمت بیت کوین به سمت مرز 40,000 دلاری ؛ کف قیمتی این ریزش کجاست؟

کاهش قیمت بیت کوین به سمت مرز 40,000 دلاری ؛ کف قیمتی این ریزش کجاست؟

قیمت بیت کوین از زمانی که از سوی 200-DMA در حدود 48000 دلار ریجکت شد، تحت فشار قرار گرفته است. هفته گذشته، جفت ارز BTC/USD نتوانست در بالای 20-DMA تثبیت شود، از این رو تصویر تکنیکال آن ضعیف تر شد. علاوه بر آن، فشار فروش در روز دوشنبه شدت یافت و این رمزارز به سمت حمایت روانی 40000 دلار کاهش یافت، سطحی که آخرین بار سه هفته پیش ملاحظه شد.

رمزارزها و دارایی های پر ریسک سنتی با تداوم مسائل ژئوپلیتیکی و نگرانی ها ناشی از تورم، در سطوح پایین تر معامله می شوند. در همین حال، دلار آمریکا که یک دارایی امن محسوب می شود، این روزها با توجه به اینکه لحن فدرال رزرو تندروتر شده است، در حال رشد است و سطح روانی 100.00 را مورد امتحان قرار می دهد.

قیمت بیت کوین درحال حاضر در نزدیکی سطح 40000 دلاری قرار دارد. به نظر می رسد که این دارایی ضررهای بیشتری را پیش از بازیابی محتمل شود. به عبارت دیگر، این رمزارز فعلا موفق به یافتن کف قیمتی خود نشده است. این کف قیمتی می تواند در روزهای آینده حاصل شود. در صورت ادامه روند نزولی، ناحیه 37,500 الی 37,000 دلار ، حمایت فوری و بعدی بیت کوین است. پس از آن، سطح 35,000 دلاری دنبال می شود. در صورتی که بیت کوین در کوتاه مدت بتواند فشار فروش فعلی را در بالای سطح 40000 دلاری تحمل کند، می توان انتظار بازیابی آن به بالای سطح 43500 دلاری را داشت.

در تصویری بزرگتر، جفت ارز BTC/USD ممکن است در میان مدت به دلیل افزایش ریسک‌های کلان، برای بازگشت به بالای سطح 50000 دلاری با مشکل روبه رو شود. همچنین، از آنجایی که همبستگی دلار آمریکا و بیت کوین معکوس است، روند صعودی مداوم در دلار آمریکا به احتمال زیاد پتانسیل صعودی محبوب ترین رمزارز جهان را محدود می کند. فدرال رزرو نیز گام های خود را در راستای عادی سازی سیاست های پولی در ماه ها و فصل های آینده برمیدارد.

منبع : Investing