CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار > بیت کوین CoinSLanD دوشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ 0
کاهش قیمت بیت کوین به سمت مرز 40,000 دلاری ؛ کف قیمتی این ریزش کجاست؟

کاهش قیمت بیت کوین به سمت مرز ۴۰,۰۰۰ دلاری ؛ کف قیمتی این ریزش کجاست؟

قیمت بیت کوین از زمانی که از سوی ۲۰۰-DMA در حدود ۴۸۰۰۰ دلار ریجکت شد، تحت فشار قرار گرفته است. هفته گذشته، جفت ارز BTC/USD نتوانست در بالای ۲۰-DMA تثبیت شود، از این رو تصویر تکنیکال آن ضعیف تر شد. علاوه بر آن، فشار فروش در روز دوشنبه شدت یافت و این رمزارز به سمت حمایت روانی ۴۰۰۰۰ دلار کاهش یافت، سطحی که آخرین بار سه هفته پیش ملاحظه شد.

رمزارزها و دارایی های پر ریسک سنتی با تداوم مسائل ژئوپلیتیکی و نگرانی ها ناشی از تورم، در سطوح پایین تر معامله می شوند. در همین حال، دلار آمریکا که یک دارایی امن محسوب می شود، این روزها با توجه به اینکه لحن فدرال رزرو تندروتر شده است، در حال رشد است و سطح روانی ۱۰۰.۰۰ را مورد امتحان قرار می دهد.

قیمت بیت کوین درحال حاضر در نزدیکی سطح ۴۰۰۰۰ دلاری قرار دارد. به نظر می رسد که این دارایی ضررهای بیشتری را پیش از بازیابی محتمل شود. به عبارت دیگر، این رمزارز فعلا موفق به یافتن کف قیمتی خود نشده است. این کف قیمتی می تواند در روزهای آینده حاصل شود. در صورت ادامه روند نزولی، ناحیه ۳۷,۵۰۰ الی ۳۷,۰۰۰ دلار ، حمایت فوری و بعدی بیت کوین است. پس از آن، سطح ۳۵,۰۰۰ دلاری دنبال می شود. در صورتی که بیت کوین در کوتاه مدت بتواند فشار فروش فعلی را در بالای سطح ۴۰۰۰۰ دلاری تحمل کند، می توان انتظار بازیابی آن به بالای سطح ۴۳۵۰۰ دلاری را داشت.

در تصویری بزرگتر، جفت ارز BTC/USD ممکن است در میان مدت به دلیل افزایش ریسک‌های کلان، برای بازگشت به بالای سطح ۵۰۰۰۰ دلاری با مشکل روبه رو شود. همچنین، از آنجایی که همبستگی دلار آمریکا و بیت کوین معکوس است، روند صعودی مداوم در دلار آمریکا به احتمال زیاد پتانسیل صعودی محبوب ترین رمزارز جهان را محدود می کند. فدرال رزرو نیز گام های خود را در راستای عادی سازی سیاست های پولی در ماه ها و فصل های آینده برمیدارد.

منبع : Investing

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x