CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > بیت کوین CoinSLanD Sunday 15 May 2022 0
ریزش بیت کوین به احتمال عدم پرداخت بدهی در السالوادور می افزاید

ریزش بیت کوین به احتمال عدم پرداخت بدهی در السالوادور می افزاید

سقوط اخیر رمزارزها احتمال عدم پرداخت بدهی السالوادور را به شدت افزایش داده است. طبق گزارش اخیر منتشر شده توسط وال استریت ژورنال، ارزش بازار دارایی های السالوادور حدود یک سوم کاهش یافته است.

السالوادور بیش از 100 میلیون دلار برای ایجاد ثروت بیت کوین خود هزینه کرد که اکنون به 38 میلیون دلار کاهش یافته است. بزرگترین ارز دیجیتال در اوایل این هفته به 25401 دلار سقوط کرد که پایین ترین رقم از دسامبر 2020 است.

این کشور فقیر در سپتامبر گذشته بیت کوین را به عنوان ارز قانونی انتخاب کرد. علیرغم اقدامات اجباری که نیاز به پذیرش اجباری دارند، بزرگترین ارز دیجیتال تاکنون نتوانسته در السالوادور مورد توجه قرار گیرد.

همانطور که یوتودی گزارش داد، یک مطالعه اخیر که توسط دفتر ملی تحقیقات اقتصادی (NBER) انجام شد، نشان داد که 80٪ از شرکت ها هرگز به سراغ بیت کوین نرفته اند.

السالوادور به دلیل قمار بیت کوین خود، احتمالاً در دریافت بودجه از صندوق بین المللی پول (IMF) شکست خواهد خورد. این کشور قرار است 800 میلیون دلار اوراق قرضه خود را در ژانویه پرداخت کند. در اوایل این ماه، مودیز رتبه بدهی السالوادور را به کم اعتبار کاهش داد.

السالوادور مجبور شد به دلیل سقوط قیمت اوراق قرضه بیت کوینی خود را به تعویق بیاندازد.

رئیس‌جمهور نایب بوکله، که خود را باحال‌ترین دیکتاتور جهان می‌نامد، علیرغم تمسخر به‌خاطر فقیرتر کردن کشور فقیر با خریدهای بی‌موقع خود، از علاقه‌ ی خود به بیتکوین نکاسته است. اوایل این هفته، او از خرید 500 سکه دیگر خبر داد.

فرناندو مجیا، یک طراح گرافیک اهل سان سالوادور، به وال استریت ژورنال گفت که بیت کوین در واقع آسیب بیشتری ایجاد می کند.

منبع : UToday