CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار > ایران > استخراج CoinSLanD سه شنبه ۹ فروردین ۱۴۰۱ 0
ماینرهایی که با وزارت نیرو یا نفت قرارداد داشته باشند، می‌توانند جواز تأسیس بگیرند

ماینرهایی که با وزارت نیرو یا نفت قرارداد داشته باشند، می‌توانند جواز تأسیس بگیرند

به گفته نماینده بخش خصوصی استان خراسان، در یکی از بخش‌نامه‌های جدید وزارت صمت گفته شده است آن دسته از مزارع استخراج ارز دیجیتال که برای تأمین برق یا گاز مورد نیاز خود با وزارت نیرو یا نفت قرارداد دارند، می‌توانند پروانه بهره‌برداری دریافت کرده یا جواز تأسیس خود را تمدید کنند. گفتنی است که طبق یکی از بخش‌نامه‌های قدیمی‌تر وزارت صمت، تنها مزارعی امکان دریافت مجوز داشتند که برق خود را از منابع تجدیدپذیر تأمین کنند.

محسن احتشام، دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان، گفته است:

با توجه به وقفه ایجاد شده به واسطه تغییر در دستورالعمل نحوه تأمین انرژی، صدور جواز تأسیس و پروانه بهره‌برداری مراکز استخراج رمزارز و با توجه به خسارات و عواقب عدم امکان اخذ مجوز بهره‌برداری و شروع فعالیت این واحدها، این موضوع در دستور کار سی‌و‌دومین جلسه شورای گفتگوی استان قرار گرفت.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان جنوبی افزود:

با پیگیری و مساعدت ویژه وزارت صمت برای رفع مشکل صدور مجوز، گروهی از دارندگان جواز تأسیس مزرعه استخراج رمزارز که دارای قرارداد معتبر تأمین انرژی با وزارتخانه‌های نیرو و نفت بوده‌اند، بخشنامه‌ای در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ صادر شد که امکان صدور مجوز فعالیت استخراج رمزارز برای این گروه را با رعایت مقررات وزارتخانه‌های ذکر شده، فراهم می‌کند.

احتشام گفته است:

براساس بخشنامه شماره ۶۰/۳۱۰۴۲۹ مورخ ۲۵ اسفند ۱۴۰۰، برای متقاضیان دارای جواز (معتبر یا فاقد اعتبار) تأسیس مزرعه استخراج رمزارز که دارای قرارداد معتبر تأمین برق یا گاز از وزارت نفت یا وزارت نیرو هستند، صدور پروانه بهره‌برداری و یا تمدید جواز تأسیس با تأیید قرارداد و استعلام از ارکان ذیربط وزارت‌خانه‌های ذکرشده بلامانع است.

منبع : PayameKhavaran

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x