CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار > بیت کوین CoinSLanD جمعه ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ 0
کاهش سختی استخراج بیت کوین برای سومین بار در سال 2022

کاهش سختی استخراج بیت کوین برای سومین بار در سال ۲۰۲۲

الگوریتم تنظیم سختی استخراج بیت کوین (DAA)، روز پنجشنبه در بلوک ۷۳۱۸۰۸، ۱.۲۶ درصد کاهش یافته است. این کاهش سومین کاهش DAA در سال ۲۰۲۲ است، زیرا میزان سختی در ۱۷ مارس (۲۶ اسفند) ۰.۳۵ درصد و در ۳ مارس (۱۳ اسفند) نیز ۱.۴۹ درصد کاهش یافت.

در سال ۲۰۲۱، DAA هفت بار کاهش یافت و یکی از بزرگترین کاهش ها در طول عمر بیت کوین را شاهد بودیم، بطوریکه در ۷ مارس ۲۰۲۱ (۱۲ اسفند ۱۳۹۹)، ۲۷.۹۴ درصد در یک روز کاهش یافته بود. اما از آن زمان هش ریت بیت کوین افزایش یافته است و در حال حاضر کمی بالای منطقه ۲۰۰ EH/s است.

کاهش ۱.۲۶ درصدی، یافتن بلاک‌ها را برای ماینرها آسان‌تر می‌کند، زیرا دو هفته پیش سختی آن ۲۸.۵۹ تریلیون بود و اکنون به ۲۸.۲۳ تریلیون رسیده است. در زمان نگارش این خبر، ۱۹۸۲ بلاک تا تغییر بعدی DAA باقی مانده است.

در حال حاضر، انتظار می رود افزایش یابد، اما با توجه به اینکه تقریباً دو هفته دیگر باقی مانده است، می تواند تخمین زد تا آن زمان بسیار متفاوت باشد. تخمین زده می شود که تغییر بعدی DAA در ۲۸ آوریل ۲۰۲۲ (۸ اردیبهشت) اتفاق بیفتد. پاداش بلاک فعلی ۶.۲۵ بیت کوین است و ۷۵۱ روز بعد این میزان تغییر خواهد کرد.

ماینرهای بیت کوین هر روز به نصف شدن پاداش بلاک نزدیک تر می شوند که انتظار می رود در ۴ می ۲۰۲۴ (۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳) یا حدود آن رخ دهد (اما برخی برآوردها احتمال می دهند که ممکن است در ۳ می ۲۰۲۴ باشد).

پس از آن تاریخ، ماینرهای بیت کوین شاهد کاهش ۶.۲۵ بیت کوین در هر بلاک خود به نصف آن عدد، یعنی ۳.۱۲۵ بیت کوین در هر بلاک خواهند بود.

در حال حاضر این شبکه روزانه ۹۰۰ بیت کوین (۱۴۴ بلوک) تولید می کند و نرخ تورم بیت کوین در سال ۱.۷۴ درصد در زمان نگارش خبر است. تاکنون ۹۰.۵۳ درصد از کل بیت‌کوین‌هایی که تا به حال وجود خواهند داشت، استخراج شده‌اند و ۱،۹۸۸،۴۸۱.۲۳ بیت‌کوین باقی مانده است.

با تغییر سختی که یافتن بلاک‌ها را در مقایسه با دو هفته گذشته آسان‌تر کرده است، Foundry USA با ۷۲ بلاک یافت شده و ۱۶.۶۳% یا ۳۳.۵۴ EH/s قدرت هش، برترین استخر استخراج در سه روز گذشته است. در روزهای اخیر چند استخر دیگر به آن ملحق شده‌اند، زیرا اکنون ۱۴ استخر قابل شناسایی وجود دارد در حالی که دو هفته پیش تنها ۱۱ استخر شناخته شده برای استخراج بیت کوین وجود داشت.

در حال حاضر، ماینرهای ناشناخته هش ریت یا مخفی کاری ۱.۳۹ درصد از هش ریت جهانی یا ۲.۸ EH/s را در اختیار دارند. قدرت هش ناشناخته در سه روز گذشته موفق به کسب شش بلاک شده است.

منبع : Bitcoin

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x