CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD Wednesday 16 March 2022 0
افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو بر بهای بیت کوین تاثیر نگذاشت

افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو بر بهای بیت کوین تاثیر نگذاشت

فدرال رزرو آمریکا تصمیم گرفته است تا نرخ بهره را برای اولین بار از سال ۲۰۱۸ افزایش دهد. این نهاد از بانک مرکزی انگلستان پیروی کرده و نرخ بهره را مطابق با انتظارات بازار تا ۰.۲۵ درصد افزایش داده است. با این حال، بزرگ‌ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین تحت تاثیر این تصمیم فدرال رزو قرار نگرفت.

به دلیل تورم فزاینده، فدرال رزرو تحت فشار زیادی قرار دارد تا قیمت های مصرف کننده را تحت کنترل نگه دارد. دارایی‌های ریسکی، مانند بیت‌کوین، با این برنامه محرک بی‌سابقه بانک مرکزی در دوران همه‌گیری کرونا، تقویت شدند. با این حال، فدرال رزرو اکنون به شدت حمایت خود را به منظور تحت کنترل درآوردن تورم، کاهش می دهد.

جروم پاول (Jerome Powell) ، رئیس فدرال رزرو می گوید که بانک مرکزی ترازنامه خود را در جلسه آتی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) کاهش خواهد داد. بانک مرکزی مراقب خطرات ناشی از فشار صعودی بیشتر بر تورم میباشد.

پاول می گوید که تورم بسیار بالاتر از هدف فدرال رزرو باقی می ماند و به اختلالات طولانی مدت عرضه اشاره می کند. به گفته پاول، فدرال رزرو به تطبیق سیاست خود با محیط اقتصادی در حال تغییر، ادامه خواهد داد. او همچنین گفت که احتمال بحران اقتصادی افزایش نیافته است.

منبع : UToday