CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD Tuesday 25 January 2022 0
بریتانیا، تبلیغات سرمایه گذاری رمزنگاری را ممنوع می کند

بریتانیا، تبلیغات سرمایه گذاری رمزنگاری را ممنوع می کند

بریتانیا در حال سرکوب تبلیغات کریپتو است. اداره رفتار مالی (FCA) گفت که آنها بازاریابی را برای سرمایه گذاری های رمزنگاری پرخطر، محدود می کنند. این اقدام پس از رونق تبلیغات کریپتو و تایید افراد مشهور صورت گرفت. این تصمیم، برای محافظت از سرمایه گذارانی است که از خطرات بالای این سرمایه گذاری ها آگاه نیستند.

FCA در حال تشدید تبلیغات مالی است تا اطمینان حاصل شود که مصرف کنندگان محافظت می شوند. این تغییرات، بدنه مصرف‌کننده بریتانیا را برای تقویت هشدارهای ریسک و ممنوعیت مشوق‌های سرمایه‌گذاری مانند پاداش برای یک کاربران جدید، معرفی می‌کند.

کارشناسان بر این باورند که این تبلیغات می تواند افراد را سردرگم کنند، طوری که فکر کنند در امنیت هستند، در صورتی که در صورت بروز مشکل در مهارت های سرمایه گذاری، ممکن است پول خود را از دست بدهند.

بریتانیا، تبلیغات سرمایه گذاری رمزنگاری را ممنوع می کند

با توجه به رویدادهای اخیر مانند همه گیری ویروس کرونا در سال 2020 (1399) و حملات سایبری به مؤسسات مالی، بسیاری از کشورها، سرمایه گذاری های مصرف کننده را تنظیم کرده اند. به عنوان مثال، انگلستان از هر ده شرکت سرمایه گذاری، پنج مورد را رد کرد.

FCA در مورد سرمایه گذاری های پرخطر هشدار داد. آنها نگران هستند که بسیاری از مردم بدون درک خطرات موجود، به این موارد دسترسی دارند. اگر مشکلی پیش بیاید، این عمل می تواند آنها را به بدهی یا نابودی مالی بکشاند.

حضور مشاهیر

FCA در مورد خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال هشدار می دهد، زیرا علاقه به این نوآوری مالی جدید، به طور چشمگیری افزایش یافته است. بسیاری از افراد مشهور، بدون توجه به امنیت خود یا دیگران، شروع به تبلیغ آنلاین شرکت های رمزنگاری کردند. حتی برخی به دلیل صحبت های خود در شبکه های اجتماعی، دچار مشکل شدند.

کیم کارداشیان (Kim Kardashian) و فلوید می‌ودر جونیور (Floyd Mayweather Jr)، دو تن از مشهورترین افراد آمریکایی، در حال حاضر به دلیل تبلیغ نامناسب یک توکن ارز دیجیتال در ایالات متحده، با شکایت قضایی روبرو هستند.

تنظیم کننده بازار اسپانیا، اینیستا (Iniesta)، یک ستاره فوتبال را به دلیل تبلیغ بایننس در حساب های رسانه های اجتماعی خود مورد سرزنش قرار داد. او از آن زمان، تمام مطالب مرتبط با رمزارز را تعطیل کرده و به سمت تنظیم تبلیغات حرکت کرده است.

مت دیمون (Matt Damon)، یکی از برجسته‌ترین چهره‌هایی است که آگاهی را در مورد این فناوری نوظهور و مزایای آن گسترش می‌دهد. او اخیراً در تلویزیون ظاهر شد تا Crypto.com را تبلیغ کند، یک پلتفرم دارایی دیجیتالی که به کاربران کمک می‌کند سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتال خود را ایمن کنند.

دستورالعمل جدید تبلیغات سرمایه گذاری کریپتو

لندن، شاهد رونق تجارت کریپتو بوده است و تبلیغات بسیاری در بریتانیا منتشر شده است. با این حال، سازمان استانداردهای تبلیغاتی (Advertising Standards Authority) به شدت از آن انتقاد کرده است.

در نتیجه، اداره استانداردهای تبلیغاتی، هفت آگهی را در ماه دسامبر (آذر) ممنوع کرد. در عوض، این تبلیغات مقایسه ارزهای رمزپایه را برای تقویت ترید نشان می‌داد. آنها امیدوارند که این تصمیم، دستورالعمل‌های جدیدی را برای تبلیغات با ارزهای دیجیتال ایجاد کند.

سازمان رفتار مالی اعلام کرد آماده است تا در پاسخ به نگرانی های مصرف کننده، تغییرات متعددی ایجاد کند. این نگرانی ها، سهولت و سرعتی است که مردم می توانند پول سرمایه گذاری کنند.

در راستای استراتژی سرمایه‌گذاری مصرف‌کننده منتشر شده در سال گذشته، FCA می‌گوید که این تعدیل‌ها از مصرف‌کنندگان در برابر سودجویی در هنگام جستجوی سرمایه‌گذاری‌های پرخطر بدون اطلاعات کافی یا محافظت در برابر ضررهای احتمالی، محافظت می‌کند.

وزارت دارایی بریتانیا اعلام کرده است که قصد دارند پس از مشورت با نظرات عمومی، برای اولین بار تبلیغات دارایی‌های رمزنگاری شده را تحت مسئولیت خود قرار دهند.

مقامات بریتانیا قصد دارند برخی از دارایی های رمزنگاری شده را به عنوان «سرمایه گذاری های محدود در بازار انبوه» طبقه بندی کنند. در نتیجه، تنها مصرف‌کنندگانی می‌توانند آن‌ها را بخرند که در ارزش خالص بالا یا سرمایه‌گذاران پیچیده قرار بگیرند.

اداره رفتار مالی گفته است شرکت‌هایی که تبلیغات ارزهای دیجیتال را صادر می‌کنند، باید از قوانین شفاف و منصفانه پیروی کنند. FCA از شرکت‌ها می‌خواهد که با مشتریان خود همراه باشند و به هیچ وجه آنها را در مورد مزایایی که ارائه می‌دهند، گمراه نکنند.

FCA اعلام کرده است که قصد دارد در تابستان امسال، قوانین نهایی را تنظیم کند. این سیاست جدید، بخشی از تلاش مقامات بریتانیا برای پشتیبانی از حمایت های ارائه شده از مصرف کنندگان، از جمله وظایف پیشنهادی خود شرکت ها است.

منبع : Bitcoinist