CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD یکشنبه 17 جولای 2022 0
بنیانگذار کاردانو: بلاک چین می‌تواند خدمت‌رسانی دولت‌ها را به طور اساسی متحول کند

بنیانگذار کاردانو: بلاک چین می‌تواند خدمت‌رسانی دولت‌ها را به طور اساسی متحول کند

چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو، اخیراً در مصاحبه‌ای با یاهو فایننس گفته فناوری بلاک چین می‌تواند آینده را به‌شکلی اساسی تغییر دهد و سطح خدمت‌رسانی دولت‌ها به مردم را در سراسر جهان بهبود بخشد.

هاسکینسون، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران استودیوی نرم‌افزاری پشتیبان راه‌حل‌ های بلاک‌چین کاردانو (ADA)، نظرات خود را در مورد چشم‌انداز ابزارهای مبتنی بر بلاک چین در سیستم‌های دولتی به اشتراک گذاشت.

شفافیت بیشتر برای تمرکززدایی بهتر

آقای هاسکینسون با پادکست The Crypto Mile یاهو فاینانس به بحث در مورد موارد استفاده امیدوارکننده از سیستم های بلاک چین در راه حل های حاکمیتی پرداخت.

هاسکینسون می‌گوید که به عنوان سیستم‌های توزیع‌شده، دموکراتیک و بدون نیاز به کسب مجوز، سیستم‌ های بلاک چین می‌توانند خدمات عمومی را بیش از هر زمان دیگری در دسترس قرار دهند:

حتی فقیرترین و آسیب‌پذیرترین افراد جامعه را نیز قادر می‌سازد تا با رئیس‌جمهور ایالات متحده هم دسترسی برابری داشته باشند، و هرگز هیچ زمانی در تاریخ بشر اینگونه نبوده است.

همچنین، بلاک چین می‌تواند مانع از به دست آوردن کنترل قاطع بر فرآیندهای سیاسی جهانی یک کشور (ایالات متحده آمریکا، چین) شود. این به نوبه خود کیفیت حکمرانی را افزایش خواهد داد:

بلاک چین روش بهتری برای انجام کارها با ناسازگاری کمتر، تقلب کمتر، اتلاف و سوء استفاده کمتر و شفافیت بیشتر و در نهایت تثبیت قدرت کمتر است. در کنار آنها، سیستم‌های دولتی مبتنی بر بلاک چین به طور یکپارچه با سیستم‌های مشابه در سایر کشورها قابل تعامل خواهند بود.

کاردانو آزمایشگاهی را در دانشگاه ادینبورگ راه‌اندازی می‌کند

برای شروع، حوزه خدمات عمومی آن دارای موارد استفاده متعددی است که برای پذیرش فناوری بلاک چین حیاتی هستند، مانند قراردادهای زمین ها، رای‌گیری های تجاری و دولتی، اطلاعات بهداشتی، مدارک تحصیلی، اطلاعات مالیاتی و حقوقی و غیره.

برای مطالعه جنبه‌های مختلف تمرکززدایی و استفاده از آن برای موارد استفاده حاکمیتی، IOG در همکاری خود با دانشگاه ادینبورگ نهاد جدیدی را ایجاد می‌کند. آقای هاسکینسون تاکید کرد که تیم او تمام بلاک چین‌ها از جمله بیت‌کوین و اتریوم را مطالعه خواهد کرد تا مناسب‌ترین آنها را برای چنین موارد استفاده پیدا کنند.

منبع : UToday

0 / 5. تعداد رای: 0

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x