CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD جمعه ۶ اسفند ۱۴۰۰ 0
بانک مرکزی آرژانتین مقررات جدیدی را برای کیف پول های دیجیتال ارائه می کند

بانک مرکزی آرژانتین مقررات جدیدی را برای کیف پول های دیجیتال ارائه می کند

بانک مرکزی آرژانتین به استفاده از کیف پول های دیجیتال حساس تر شده است. طبق گزارش‌ها، بانک در حال تدوین مجموعه‌ای از مقررات جدید برای درک بهتر اتفاقاتی است که با وجوه موجود در این کیف‌ها می‌افتد و اقدامات KYC آن ها را بهبود می‌بخشد. در خصوص نحوه اجرای این امر بیان شده است:

بحث ممنوعیت کیف پول ها نیست، بلکه اعمال همان قوانینی است که امروزه بانک ها در رابطه با شناخت مشتریان خود باید رعایت کنند.

این بانک اعلام کرد که این قوانین جدید را اجرا می کند زیرا در استفاده از این ابزارها تقلب زیادی وجود دارد و برخی از شرکت ها در هنگام ثبت نام کاربران جدید دقت لازم را ندارند. اعضای بانک مرکزی تصریح کردند که همه کیف پول ها به یک شکل عمل نمی کنند، بنابراین قوانین باید به صورت موردی اعمال شوند.

این اقدام به بانک مرکزی اجازه می‌دهد تا کاربرانی را که در حال حاضر از این کیف پول‌های دیجیتالی مانند Mercado Pago استفاده می‌کنند، کنترل کند که تعداد آنها نزدیک به ۳۰ میلیون تخمین زده می‌شود. سال گذشته، بانک مرکزی آرژانتین اعلام کرد که این شرکت‌ها باید ۱۰۰ درصد وجوه مشتریان را در حساب‌های بانکی خود آن ها حفظ می‌کردند، که این امر فرصت شرکت‌ها برای سود بردن از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده با بخشی از این وجوه را از بین می برد.

مصادره کیف پول ها در حال وقوع است

در حالی که بانک مرکزی در حال کار بر روی این چارچوب قانونی جدید در مورد کیف پول های دیجیتال است، AFIP، سازمان مالیاتی آرژانتین، قبلاً اقدام به مصادره وجوه موجود در کیف پول دیجیتال افراد دارای بدهی مالیاتی کرده است. انتظار می‌رود در ماه‌های آینده کیف‌پول‌های دیجیتال تقریباً ۱۰۰۰۰ مالیات‌دهنده مصادره شود.

این طرح ممکن است به زودی اجرا شود، زیرا رسانه های محلی گزارش می دهند که اولین مورد از این تصرفات قبلاً رخ داده است. طبق گزارش ها، اولین مصادره توسط AFIP درخواست شد و یک قاضی به این موسسه اجازه داد تا کنترل وجوه موجود در حساب دیجیتال را برای پرداخت بدهی های انباشته شده توسط کاربر در دست بگیرد. دولت ابتدا سعی کرد حساب های بانکی مودیان را توقیف کند، اما این اقدام نتیجه مطلوبی در پی نداشت.

منبع : Bitcoin

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x