CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD Saturday 5 March 2022 0
سیتادل وارد بازار رمزارزها می شود

سیتادل وارد بازار رمزارزها می شود

مدیر عامل و موسس شرکت خدمات مالی سیتادل، کن گریفین (Ken Griffin)، در مصاحبه ای با دیوید روبنشتاین از بلومبرگ در روز پنجشنبه، در مورد رمزارزها و تصمیم شرکتش برای ورود به این فضا صحبت کرده است.

این مدیر اجرایی میلیاردر، مدت هاست که به بیت کوین بدبین بوده است. او قبلاً عجله برای پذیرش رمزارزها را به عنوان یک ندای جهادی در برابر دلار آمریکا توصیف کرده بود.

در سال 2017 (1396)، او به CNBC گفته بود که بیت کوین بسیاری از عناصر حباب را دارد. او همچنین گفت: من بسیار نگران هستم که افرادی که بیت کوین می خرند واقعاً درک نمی کنند که در چه چیزی سرمایه گذاری می کنند.

گریفین در نوامبر سال گذشته (آبان – آذر)، زمانی که یک نسخه کمیاب از قانون اساسی ایالات متحده را در حراجی ساتبیز به قیمت 43.2 میلیون دلار خرید و از ConstitutionDAO پیشی گرفت، خبرساز شده بود.

از او پرسیده شد که آیا Citadel برنامه‌هایی برای تجارت یا ایجاد بازار در رمزارزها دارد یا خیر. او در پاسخ گفت:

تا جایی که سعی می کنیم به مؤسسات و سرمایه گذاران کمک کنیم تا مشکلات تخصیص پرتفوی خود را حل کنند، باید توجه جدی به بازارساز بودن در حوزه رمزارزها داشته باشیم.

منطقی است که فرض کنیم در ماه‌های آینده، شاهد مشارکت ما در ایجاد بازار در رمزارزها خواهید بود.

سیتادل که در سال 1990 (1369)، تأسیس شد، دو تجارت اصلی را اداره می کند. اولین صندوق سیتادل، یکی از بزرگترین صندوق های تامینی با بیش از 38 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت است. دیگری Citadel Securities، بزرگترین بازارساز در سهام و مبادله نرخ بهره برای مشتریان خرده فروشی و نهادی است. این شرکت 40 درصد از کل معاملات سهام در ایالات متحده را انجام می دهد.

کن گریفین همچنین اظهار داشت گفت:

کریپتو یکی از داستان‌های بزرگ در حوزه مالی در طول 15 سال گذشته بوده است. و من واضح می‌گویم، من در آن دوره زمانی در اردوگاه مخالفان بوده‌ام.

او در ادامه افزود:

اما بازار کریپتو امروز دارای ارزش بازاری در حدود 2 تریلیون دلار است، که به شما می گوید که من در این تصمیم چند ساله ی خود درست عمل نکرده ام.

با این وجود، مدیرعامل سیتادل تصریح کرد:

من هنوز شک دارم، اما امروز صدها و میلیون‌ها نفر در این دنیا وجود دارند که با آن مخالف هستند.

منبع : Bitcoin