CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار > آلت کوین ها CoinSLanD چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ 0
طرح احیای لونا با ۶۵ درصد آرا به تصویب رسید

طرح احیای لونا با ۶۵ درصد آرا به تصویب رسید

طرح ایجاد یک زنجیره پیدایش جدید برای لونا با ۶۵ درصد رأی مثبت، ۲۰ درصد ممتنع و ۱۳ درصد مخالف با حق وتو به تصویب رسیده است. بنابراین، در ۲۷ می (۶ خرداد)، یک بلاک چین جدید فقط برای لونا در بلوک ۰ راه اندازی می شود و توکن فعلی لونا به لونا کلاسیک تغییر نام می‌دهد.

زنجیره جدید انشعابی از بلاک چین فعلی ترا نخواهد بود. با این حال، یک گزارش از توکن های هولدرها در قبل و بعد از حمله گرفته می‌شود تا پس از راه‌اندازی توکن‌ها به هولدرهای لونا کلاسیک ارسال شوند. سیستم رأی گیری مورد استفاده در مدیریت بلاک چین ترا در طول این بحران مشکلات زیادی داشته است.

با این حال، در نهایت تصمیمی در مورد جهت‌گیری آینده این اکوسیستم گرفته شده است. بسیاری از پروژه ها حمایت خود را از زنجیره جدید نشان داده اند. در حال حاضر مشخص نیست که در دراز مدت چه اتفاقی برای زنجیره اصلی ترا خواهد افتاد. آیا برخی از پروژه ها به ساخت لونا کلاسیک ادامه خواهند داد؟ آیا اصلا اتصال UST بازیابی می‌شود؟ فعلا فقط حدس و گمان وجود دارد، اما همه نگاه ها به عرضه توکن جدید لونا در ۲۷ می خواهد بود.

با توجه به برنامه توزیع مشخص شده در این طرح، هولدرهای توکن قدیمی لونا با توکن‌ های جدید ایردراپ خواهند شد. با این حال، تنها پنج روز قبل از پایان رای گیری، ترا این طرح را با تغییرات بحث برانگیز زیر اصلاح کرد:

توزیع هولدرهای لونا قبل از حمله برای همه هولدرها با بالانس ۱۰ هزار لونا یا کمتر، قفل ۳۰٪ توکن های جدید در زمان راه‌اندازی باز می‌شود. ۷۰٪ باقی‌مانده پس از ۲ سال واگذار می‌شود. این کار برای اطمینان از این است که هولدرهای کوچک لونا دارای پروفایل نقدینگی اولیه مشابهی باشند. این تقسیم بندی ۹۹/۸۱٪ کیف پول های لونا را پوشش می‌دهد در حالی که فقط نماینده ۶/۴۵٪ از کل لوناها را در قبل از حمله خواهد بود.

توزیع هولدرهای UST پس از حمله – ۱۵٪ → ۲۰٪. این کاهش برای اطمینان از این است که توزیع توکن های مربوط به depeg با توزیع توکن های استیک کنندگان اصلی (قبل از حمله به لونا) برابر است. ۵٪ پس انداز شده هم به استخر جامعه می‌رود.

افزایش توکن های شناور اولیه: تمام توزیع های شناور اولیه از ۳۰٪ → ۱۵٪ برای افزایش مقدار توکن های اولیه تغییر یافته است.

این اصلاحات توکن های توزیع شده را به صورت زیر تغییر می‌دهند:

  • استخر انجمن: ۳۰٪
  • ٪۱۰ برای توسعه دهندگان در نظر گرفته شده است
  • هولدرهای LUNA قبل از حمله: ۳۵٪ (با برنامه های زمانی مختلف برای باز کردن قفل)
  • هولدرهای UST قبل از حمله: ۱۰٪ (قفل ۳۰٪ آنها در زمان راه‌ندازی باز می شود)
  • هولدرهای LUNA پس از حمله: ۱۰٪ (قفل ۳۰٪ آنها در زمان راه‌ندازی باز می شود)
  • هولدرهای UST پس از حمله: ۱۵٪ (قفل ۳۰٪ آنها در زمان راه‌ندازی باز می شود)


حدود ۱۷ درصد از اکوسیستم به این طرح رأی ندادند، اما تنها ۱۳ درصد رأی به وتو برای جلوگیری از تصویب آن کافی نبود. حداقل ۳۳ درصد از آرا باید این طرح را رد می‌کردند تا شکست بخورد. از آنجایی که این اتفاق نیفتاد و حد نصاب بیش از ۴۰ درصد به دست آمد، رای به تصویب رسید و می توان کار برای راه اندازی بلاک چین جدید آغاز کرد.

منبع : CryptoSlate

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x