CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > آلت کوین ها CoinSLanD Wednesday 13 April 2022 0
دوج کوین با کمک استارلینک تراکنش‌های آفلاین را ممکن می‌کند

دوج کوین با کمک استارلینک تراکنش‌های آفلاین را ممکن می‌کند

بنیاد دوج کوین در تلاش است تا با استفاده از ماهواره‌های استارلینک امکان انجام تراکنش‌های دوج را به صورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت فراهم کند.

دو توسعه‌دهنده بنیاد دوج کوین اخیرا مقاله‌ای در رابطه با استفاده از فناوری رادیو دوج (RadioDoge) همراه با شبکه ماهواره‌ای استارلینک برای انجام تراکنش‌های دوج کوین بدون استفاده از اینترنت منتشر کرده‌اند.

البته آنها گفته‌اند برای تحقق این هدف هنوز راه درازی در پیش است با این حال با اتصال رادیو دوج به شبکه آزمایشی دوج کوین از طریق فناوری استارلینک، زمینه برای آزمایش‌های بیشتر در آینده فراهم شده است.

آیا تراکنش‌های دوج کوین به صورت آفلاین قابل انجام خواهند بود؟

تیموتی استبینگ (Timothy Stebbing)، مدیر محصول در بنیاد دوج کوین و میچی لومین (Michi Lumin)، یکی از مهندسین رده بالای این بنیاد در حال کار بر روی این پروژه هستند. آفلاین کردن تراکنش‌های دوج کوین به پشتیبانی شبکه ماهواره‌ای استارلینک احتیاج دارد که توسط ایلان ماسک، ثروتمندترین طرفدار دوج کوین در جهان ساخته شده است.

بر اساس این مقاله، انجام این کار در گرو فناوری جدیدی با نام رادیو دوج است. رادیو دوج فناوری رادیویی ارزان و قابل اعتمادی است که با تعامل با شبکه ماهواره‌ای استارلینک، دسترسی افراد بدون اتصال به اینترنت را امکان‌پذیر می‌کند.

عنصر حیاتی دیگر این پروژه، کیف پول گیگاولت است که با یکپارچه‌سازی به صورت غیرمتصدیانه با شبکه دوج کوین، برای تراکنش‌های مبتنی بر اینترنت استفاده می‌شود.

این دو توسعه‌دهنده اولین فاز Libdogecoin، یک کتابخانه برنامه‌نویسی یا زیربنایی برای ایجاد پروژه‌های دوج کوین را به عنوان زمینه‌ای برای تشکیل و اعتبارسنجی آدرس‌ها و تراکنش‌های دوج کوین در نظر گرفته‌اند. به گفته آنها، آدرس‌های دوج کوینی که با این کتابخانه ایجاد شده‌اند با موفقیت ارز خود را در شبکه اصلی دریافت کرده‌اند.

هنوز مسیر زیادی باقی مانده است

به گفته تیم توسعه، چالش اصلی برای این کار در امکان برقراری ارتباط بین گیگاولت و رادیو دوج، توانایی Libdogecoin در انجام کارهای سنگین است. نخستین رادیو دوج هفته گذشته راه‌اندازی شد و از آن برای آزمایشات بیشتر استفاده خواهد شد.

به گفته این توسعه‌دهندگان، این هفته باید شاهد ارسال اولین تراکنش‌های Libdogecoin به رادیو دوج باشیم که از طریق ماهواره استارلینک به شبکه آزمایشی دوج کوین ارسال خواهد شد.

این دو توسعه‌دهنده بر این باورند که فناوری جدید، به طور چشمگیری پذیرش دوج کوین را افزایش می‌دهد و آن را به ابزاری واقعی برای مبادله کالاها و خدمات در سراسر جهان تبدیل می‌کند. با این حال آنها اعتراف کردند فاز اول Libdogecoin تنها ۰.۱ مسیر این پروژه را پیموده است.

منبع : CryptoPotato