CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ 0
لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، می گوید یورو دیجیتال جایگزین پول نقد نمی شود

لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، می گوید یورو دیجیتال جایگزین پول نقد نمی شود

کریستین لاگارد (Christine Lagarde)، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB)، می‌گوید که یورو دیجیتال جایگزین پول نقد نمی‌شود، بلکه مکمل آن خواهد بود. بانک مرکزی اروپا توضیح داد: یورو دیجیتال به شما یک انتخاب اضافی در مورد نحوه پرداخت می دهد و انجام این کار را آسان تر می کند و به دسترسی و دربرگیری کمک می کند.

یورو دیجیتال پول نقد را تکمیل می کند

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در جلسه عمومی پارلمان اروپا روز دوشنبه در بیستمین سالگرد معرفی اسکناس و سکه های یورو در مورد یورو دیجیتال صحبت کرد.

او گفت:

سال گذشته، پروژه یورو دیجیتال را راه‌اندازی کردیم. ما بررسی خواهیم کرد که چگونه یک یورو دیجیتال می تواند یک وسیله پرداخت راحت و بدون هزینه را ارائه دهد که به مردم امکان می دهد در هر نقطه از منطقه یورو با پول دیجیتالی بدون ریسک پرداخت کنند، به عنوان مثال، هنگام پرداخت آنلاین که از استفاده پول نقد جلوگیری می کند.

رئیس بانک مرکزی اروپا ادامه داد و تاکید کرد:

در هر صورت، یک یورو دیجیتال مکمل پول نقد است، نه جایگزین آن. همچنین به همین دلیل است که ما فرآیند طراحی مجدد اسکناس های خود را راه اندازی کردیم.

بانک مرکزی اروپا در اکتبر سال گذشته تحقیقاتی دو ساله در مورد یورو دیجیتال آغاز کرد. پس از پایان مرحله تحقیقات، تصمیم خواهیم گرفت که آیا توسعه یورو دیجیتال را شروع کنیم یا نه. بانک مرکزی اروپا تصریح کرد، سپس با همکاری بانک‌ها و شرکت‌هایی که می‌توانند فناوری و خدمات پرداخت را ارائه دهند، راه‌حل‌های ممکن را ایجاد و آزمایش می‌کنیم.

وب سایت بانک مرکزی اروپا شرح می دهد:

یورو دیجیتال همچنان یک یورو خواهد بود، مانند اسکناس اما دیجیتال. این یک شکل الکترونیکی از پول خواهد بود که توسط یوروسیستم (ECB و بانک های مرکزی ملی) صادر می شود و برای همه شهروندان و شرکت ها قابل دسترسی است.

این وبسایت می افزاید، یک یورو دیجیتال به شما یک انتخاب اضافی در مورد نحوه پرداخت می دهد و انجام این کار را آسان تر می کند و به دسترسی و مشارکت کمک می کند.

در همین حال، کمیسیون اروپا در حال برنامه ریزی برای ارائه لایحه ای برای ایجاد پایه قانونی برای یورو دیجیتال است. این قانون از کار بانک مرکزی اروپا در زمینه یورو دیجیتال حمایت می کند. Mairead McGuinness، کمیسر اروپا برای ثبات مالی، خدمات مالی و اتحادیه بازار سرمایه گفت:

هدف ما ارائه قوانین در اوایل سال ۲۰۲۳(زمستان ۱۴۰۱) است.

منبع : Bitcoin

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x