CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ 0
رد درخواست صندوق بین المللی پول توسط دولت السالوادور

رد درخواست صندوق بین المللی پول توسط دولت السالوادور

دولت السالوادور روز دوشنبه، از پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی کشور حمایت کرد و درخواست صندوق بین المللی پول مبنی بر توقف پذیرش بیت کوین را رد کرد.

صندوق بین المللی پول سه شنبه هفته گذشته در زمینه خطرات بزرگی که از سوی نوسانات ارز دیجیتال نشات می گیرد، هشدار داد.

بنا بر اعلام آلخاندرو زلایا (Alejandro Zelaya)، وزیر دارایی السالوادور در روز دوشنبه، هیچ کدام از سازمان های چندجانبه حق ندارد کشوری را به انجام کاری مجبور کند، مطلقاً هیچ کاری. دولت ها اختیارهای مستقلی دارند و می توانند در زمینه سیاست های عمومی خود تصمیم گیری کنند.

در ماه سپتامبر (شهریور-مهر)، السالوادور نخستین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در کنار دلار آمریکا پذیرفت.

در آن زمان، این ارز دیجیتال در حدود ۴۴۰۰۰ دلار معامله می شد.

در ماه نوامبر (آبان-آذر) ، بزرگترین رمزارز بازار به سقف بی سابقه ۶۷۷۳۴ دلاری افزایش یافت اما از آن زمان، کاهش یافته و درحال حاضر در حدود ۳۸۰۰۰ دلار معامله می شود.

هفته گذشته، هیئت مدیره صندوق بین‌المللی پول، متشکل از نمایندگان کشورهای عضو، خواستار محدودیت چارچوب قانون بیت کوین از طریق توقف پذیرش آن به عنوان ارز قانونی شد.

این سازمان در زمینه خطرات بزرگ در رابطه با استفاده از بیت کوین که ثبات مالی، یکپارچگی مالی، حمایت از مصرف کننده و صدور اوراق قرضه با پشتوانه بیت کوین را تحت تاثیر قرار می دهد، هشدار داد.

اما آقای زلایا روز دوشنبه به کانال ۲۱ گفت که صندوق بین المللی پول هرگز از السالوادور نخواسته است که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی از سیستم مالی کشور حذف کند.

بنا بر بیانیه وی، برنامه‌ های دولت با «تمام اقدامات حفاظتی» برای صدور اوراق قرضه بیت‌کوین در نیمه اول مارس(۱۰-۲۵ اسفند) در جریان است.

وی با بیان اینکه مقرراتی برای این امر برقرار شده است ، افزود که تمامی خطرات پیشتر ارزیابی شده اند و هر یک از آنها کنترل شده است که به حداقل برسند.

آقای زلایا همچنین افزود که السالوادور به مذاکرات با صندوق بین المللی پول برای یک توافق مالی ۱.۳ میلیارد دلاری در جهت تسویه بدهی خود ادامه می دهد.

منبع : liveMint

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x