CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD Wednesday 2 February 2022 0
السالوادور کیف پول Chivo را دوباره راه اندازی کرد و قصد دارد 1500 دستگاه خودپرداز بیت کوین را مستقر کند

السالوادور کیف پول Chivo را دوباره راه اندازی کرد و قصد دارد 1500 دستگاه خودپرداز بیت کوین را مستقر کند

السالوادور، اولین کشوری که بیت کوین (BTC) را به عنوان یک مناقصه قانونی پذیرفته است، کیف پول داخلی Chivo خود را مجدداً راه اندازی کرده است تا چالش های موجود انتقال بیت کوین را به صورت محلی حل کند. انتظار می رود با ادغام AlphaPoint، کیف پول Chivo به روز شده، تراکنش های بیت کوین را با کارمزد کم آنی انجام دهد و در عین حال نگرانی های مربوط به ثبات و مقیاس پذیری را برطرف کند.
در اولین ماه از تأسیس بیت کوین به عنوان یک مناقصه قانونی، رئیس جمهور السالوادور، نجیب ابوکیله (Nayib Bukele)، اعلام کرد که کیف پول Chivo دارای 2.1 میلیون سالوادور است که تا پایان سال 75٪ از جمعیت را جمع می کند. با این حال، پذیرش انبوه با موانع متعددی از جمله مشکلات سیستم و کمبود بودجه مواجه شد.
دولت السالوادور در جستجوی راه حلی دائمی برای بیش از 4 میلیون کاربر بیت کوین، با ارائه‌دهنده زیرساخت، AlphaPoint، همکاری کرد و به شدت بر ثبات و زمان کار، مقیاس‌پذیری و تأثیر اجتماعی کیف پول Chivo تمرکز کرد.
با توجه به بیانیه رسمی، Chivo قصد دارد موارد استفاده فعلی مصرف کننده خود را به سایر تراکنش های روزمره مانند ساده کردن پرداخت های خدمات خانگی، مالیات و بسیاری از تراکنش های روزانه دیگر در بیت کوین گسترش دهد:

این پروژه اهدافی دارد که Chivo همچنین در حال استقرار 1500 دستگاه خودپرداز بیت کوین در سراسر کشور برای خدمت رسانی آسان تر به جمعیت سالوادور است.

جدیدترین ادغام AlphaPoint پشتیبانی از سیستم های نقطه فروش، وب سایت ها و کنسول اداری دولت سالوادور را گسترش می دهد. علاوه بر این، این به‌روزرسانی شامل بهبود ادغام لایتنینگ برای تراکنش‌های تقریباً آنی بیت کوین با کارمزد پایین از طریق آدرس‌های QR و Lightning است. ایگور تلیاتنیکوف (Igor Telyatnikov)، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران آلفاپوینت گفت:

السالوادور و رئیس جمهور ابوکیله با اولین آزمایش بزرگ در پذیرش بیت کوین در سطح کشور واقعاً در سطح جهانی پیشرو هستند. ما مفتخریم که در این فرآیند مشارکت داشته باشیم و راه حل های مقیاس پذیر و قابل اعتماد مورد نیاز برای این اقدام عظیم را ارائه دهیم.

در پی بررسی موارد استفاده بیشتر برای بیت کوین، دولت السالوادور در حال بررسی امکان وام های بیت کوین با نرخ بهره پایین تر است.

منبع : CoinTelegraph