CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

ایلان ماسک معتقد است که دوج‌ کوین پتانسیل تبدیل شدن به یک ارز رایج را دارد

ایلان ماسک معتقد است که دوج‌ کوین پتانسیل تبدیل شدن به یک ارز رایج را دارد

ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا، در توییت اخیر خود، ضمن تکرار حمایت خود از دوج کوین، مدعی شد که این ارز دیجیتال، پتانسیل تبدیل‌شدن به یک ارز رایج را دارد. ماسک بارها این میم‌کوین را «ارز دیجیتال مردمی» نامیده است تا جذابیت گسترده آن را برجسته کند.

ماسک بارها این میم کوین را کریپتوی مردم نامیده است تا جذابیت گسترده آن را برجسته کند.

به دلیل مکانیسم تورمی، دوج کوین یک ارز قابل دوام است. زیرا مردم را تشویق می کند بیشتر خرج کنند. بعید است که مردم این میم کوین را احتکار کنند، زیرا به عنوان ذخیره ارزش عمل نمی کند.

به گفته ماسک، از سوی دیگر، بیت کوین یک ارز ضد تورم است که باعث می‌شود جایگزین خوبی برای ارز معاملاتی نباشد.

با این حال، رئیس تسلا قبلاً در مورد اینکه آیا دوج کوین می‌تواند جایگزین فیات شود یا خیر، ابراز تردید کرده بود.

ماه گذشته، ولاد تنف (Vlad Tenev)، مدیرعامل رابین هود (Robinhood)، اظهار داشت که دوج کوین جایگزین بسیار ارزان‌تری برای شبکه‌های کارتی محبوب است. برای اینکه این اتفاق بیفتد، زمان بلوک این میم کوین باید به ده ثانیه کاهش یابد.

در همین حال، دوج کوین اکنون بیش از 91 درصد از اوج خود که یک سال پیش به دست آمده بود، سقوط کرده است. پس از توئیت ماسک، این میم کوین شاهد افزایش قیمت کوتاه مدت بود. با این حال، این میم کوین همراه با بقیه بازار کاهش یافت و اوایل این هفته قیمت آن به زیر 10 سنت کاهش یافت.

بیلی مارکوس (Billy Markus)، یکی از بنیانگذاران این میم کوین، در توئیتی که توجه ماسک را به خود جلب کرد، می‌گوید که دوج کوین را دوست دارد. زیرا می‌داند که احمقانه است.

این مولتی میلیاردر قبلاً به شوخی پیش‌بینی کرده بود که دوج کوین می‌تواند به ارزی رایج تبدیل شود. به گفته این کارآفرین جنجالی، این سرگرم کننده ترین نتیجه خواهد بود.

منبع : UToday