CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > استخراج CoinSLanD Thursday 26 May 2022 0
مطالعه ESG پتانسیل استخراج بیت کوین می‌تواند به محیط زیست کمک کند

مطالعه ESG پتانسیل استخراج بیت کوین می‌تواند به محیط زیست کمک کند

در 23 می 2022 (۲ خرداد)، مدیر عامل Geneious و تحلیلگر ESG، دانیل باتن (Daniel Batten)، گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌دهد استخراج بیت کوین می‌تواند به محیط زیست کمک کند. باتن درباره مطالعه خود توییت کرد و گفت که یافته ها نشان می‌دهد که استفاده از استخراج بیت کوین برای احتراق متان می‌تواند 5.32 درصد از کل انتشار CO2-eq جهانی را از بین ببرد.

در واقع، مطالعه باتن می گوید که استخراج بیت کوین یکی از تنها راه هایی برای حذف انتشار کربن به روشی پایدار است. جزئیات گزارش باتن:

کاهش انتشار متان سریع‌ترین راه برای کاهش گرمایش جهانی و مکمل استراتژی‌های کاهش CO2 است.

این مطالعه می افزاید:

استخراج بیت کوین در حال حاضر تنها راه کاهش انتشار متان است که هم از نظر فناوری امکان پذیر است و هم نیازی به تغییر رفتار قابل توجهی برای کارکرد ندارد.

استخراج بیت کوین، و به طور خاص استخراج الگوریتم اثبات کار، به دلیل استفاده از انرژی بسیار مورد انتقاد قرار گرفته است. با این حال، بسیاری بر این باورند که مخالفان، دستور کار خاصی برا مخالفت دارند و اکثر مردم میزان کربن اعمال شده توسط دولت را که برای سرپا نگه داشتن ارزهای فیات مورد نیاز است، زیر سوال نمی برند.

علاوه بر این، فعالان صنعت دارایی های کریپتو مفاهیم دوستانه ESG (محیط‌زیست، جامعه، حکومت‌داری) را به اکوسیستم استخراج رمزارزها معرفی کرده‌اند. علاوه بر این، یک گزارش استخراج که داده‌های مصرف برق بیت‌کوین را پوشش می‌دهد نشان می‌دهد که سطح مصرف در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ (سه ماهه چهارم۱۴۰۰) ۲۵ درصد کاهش یافته است.

مطالعه ESG پتانسیل استخراج بیت کوین برای کاهش گرمایش زمین را نشان می دهد

تحقیقات باتن فراتر رفته و به این نکته اشاره می‌کند که چگونه استخراج بیت کوین مؤثرتر از استفاده از اعتبارات برای کاهش کربن یا سیستم‌های دولتی است. گزارش باتن توضیح می‌دهد:

بیت‌کوین در حال حاضر تنها راه برای احتراق متان نشت‌کننده است که هم از نظر اقتصادی و هم از نظر لجستیکی بدون نیاز به اختصاص اعتبار به کاهش کربن یا دولت‌های کشورهای صنعتی بزرگ که نیاز به صدور مشوق‌های مالیاتی و بودجه به طور هماهنگ دارند، امکان‌پذیر است.

منبع : Bitcoin