CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار > آلت کوین ها CoinSLanD چهارشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ 0
ویتالیک بوترین جایگزین الگوریتم کنونی اتریوم را توصیف می کند

ویتالیک بوترین جایگزین الگوریتم کنونی اتریوم را توصیف می کند

خالق دومین رمزارز بزرگ در بازار، ویتالیک بوترین، اخیراً مقاله ای را منتشر کرده است که در آن توضیح می دهد چگونه اتریوم می تواند مسیر توسعه دیگری را انتخاب کند و به چیزی متفاوت از آنچه که امروز می بینیم تبدیل شود.

نسخه اثبات سهام ساده تر

شبکه اتریوم در حال حاضر پس از خلاص شدن از اجماع اثبات کار منسوخ، در آستانه تبدیل شدن به یک پروژه کاملا متفاوت است. پس از به‌روزرسانی Merge، شبکه کاملاً به اعتبار‌دهنده‌ها متکی خواهد بود، اما برای دستیابی به یک الگوریتم اجماع جدید، توسعه‌دهندگان به لطف استانداردهای بالا برای دیدگاه خود در مورد اثبات سهام سال‌ها تحقیق را صرف کردند.

از طرف دیگر، توسعه دهندگان می توانستند از راه حل های جایگزین و آماده ی استفاده مانند: Nakamoto PoW یا NXT proof of stake استفاده کنند، که از سال ۲۰۱۳ (۱۳۹۲) وجود داشت و یک نامزد واقعی برای جایگزینی پروتکل موجود بود. اما از آنجایی که توسعه دهندگان هدفشان دستیابی به بیش از آنچه NXT می توانست انجام دهد، داشتند، باید روی مجموعه وسیع تری از اهداف تمرکز می کردند.

ویژگی های کمتر در EVM

همانطور که مقاله نشان می دهد، مشخصات مدیریت ارزش کسب شده (EVM) حتی در سال ۲۰۱۴ آماده و قابل اجرا بود. اما توسعه دهندگان اتریوم ویژگی های جدیدی را بررسی کردند که آن ها را برای بلاکچین برنامه غیرمتمرکز مهم می دانستند. در این مقاله، بوترین ویژگی ها و عملکردهایی را که توسعه دهندگان در EVM از آن ها اجتناب کردند، توضیح داد. به عنوان مثال، آن ها تصمیم گرفتند که POST opcode ،ALARM و موارد دیگر را اضافه نکنند، زیرا بر زمان پردازش یک بلوک تأثیر می گذارد.

این بنیاد می توانست یک مسیر کاملاً متمایز را برای EVM انتخاب کند، یعنی کپی کردن ماشین های مجازی موجود مانند LLVM ،WASM و غیره. مسیر دوم تبدیل EVM به یک زبان سطح بالا با ساختارها و ویژگی های خاص خود بود. مسیر اول مورد توجه قرار نگرفت زیرا روند توسعه را به طور قابل توجهی پیچیده می کرد، در حالی که آن ها مسیر دوم را به دلیل محدودیت های منحصر به فرد اتریوم رد کردند که اجازه نمی دهد از استفاده از راه حل های موجود هیچ مزیتی حاصل شود.

منبع : UToday

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x