CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار > آلت کوین ها CoinSLanD یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ 0
انتقال اتریوم به اثبات سهام تا ۳ ماه دیگر تکمیل می‌شود

انتقال اتریوم به اثبات سهام تا ۳ ماه دیگر تکمیل می‌شود

طبق گفته‌های تعدادی از اعضای اصلی بنیاد اتریوم، تغییر سازوکار شبکه اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام که بسیاری منتظر آن بودند، احتمالاً در ۳ ماه آینده نهایی خواهد شد. پس از این به‌روزرسانی، ماینرها دیگر هیچ نقشی در شبکه این ارز دیجیتال نخواهند داشت.

پرستون ون‌لون (Preston Van Loon)، جاستین دریک (Justin Drake) و ویتالیک بوترین، از اعضای اصلی بنیاد اتریوم، تخمین‌های جدیدی برای «انتقال» شبکه این ارز دیجیتال به سازوکار اثبات سهام ارائه کرده‌اند. به گفته آنها، انتقال شبکه اتریوم به مدل اثبات سهام ممکن است حوالی اوت (مرداد) امسال تکمیل شود.

پرستون ون‌لون که یکی از توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم است، روز پنج‌شنبه به شرکت‌کنندگان کنفرانس پرمیشنلس (Permissionless) گفت که انتقال شبکه به شیوه اجماع اثبات سهام، برای ماه اوت (مرداد) برنامه‌ریزی شده، اما این را هم اضافه کرد که ممکن است این زمان باز هم تغییر کند.

ون‌لون در جریان میزگردی با جاستین دریک، محقق بنیاد اتریوم و لورین گابل (Lorien Gabel)، مدیرعامل مجموعه فیگمنت (Figment)، گفت «تا آنجا که می‌دانیم، اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، انجام انتقال تا ماه اوت (مرداد) منطقی به نظر می‌رسد». بنجامین کوهن (Benjamin Cohen) نیز روز پنج‌شنبه ویدئویی از این بحث در توییتر به اشتراک گذاشت.

ویتالیک بوترین، یکی از مشهورترین بنیان‌گذاران اتریوم و جاستین دریک تخمین‌های مشابهی برای تاریخ تکمیل تغییر سازوکار شبکه ارائه کرده‌اند. با این حال، بوترین که اخیراً در کنفرانس ویژه اتریوم در شانگهای چین سخنرانی کرده، در آخرین برآورد خود کمی محافظه‌کارانه‌تر برخورد کرد و گفت که تکمیل این انتقال ممکن است در سپتامبر یا اکتبر (شهریور یا مهر) انجام شود.

در ماه آوریل (فروردین) تیم بیکو (Tim Beiko) از بنیاد اتریوم اعلام کرد که تکمیل این انتقال در زمان تخمینی قبلی آنها، یعنی ژوئن ۲۰۲۲ (خرداد)، اتفاق نخواهد افتاد. با این حال، صحبت ون‌لون نشان می‌دهد که تیم توسعه اتریوم «به‌شدت مایل است» تا تکمیل انتقال قبل از رسیدن به بمب سختی (Difficulty Bomb) شبکه در ماه اوت (مرداد) انجام شود.

زمانی که بمب سختی فعال شود، بلاک‌های شبکه به‌تدریج به قدرت محاسباتی بیشتری برای استخراج نیاز پیدا خواهند کرد و در نهایت استخراج اتریوم کاملاً غیرممکن می‌شود. توسعه‌دهندگان اتریوم در سال ۲۰۱۶ بمب سختی را به این منظور طراحی کردند که مطمئن شوند در آینده مجبور به تغییر سازوکار شبکه به اثبات سهام خواهند بود.

به‌دلیل تأخیر در انتقال، توسعه‌دهندگان اتریوم مجبور شده‌اند تاکنون چند بار اجرای بمب سختی را به تعویق بیندازند تا شبکه بتواند تا زمانی که آماده انتقال به اثبات سهام شود، فعال بماند. اگر توسعه‌دهندگان اتریوم آماده انجام انتقال در ماه اوت (مرداد) باشند، دیگر نیازی به عقب‌انداختن بمب سختی نخواهد بود و در نتیجه انتقال به اثبات سهام با دردسر کمتری انجام می‌شود.

پیش از انتقال اصلی، توسعه‌دهندگان یک انتقال آزمایشی نیز در یک شبکه آزمایشی به نام راپستن اتریوم (Ropsten Ethereum) انجام خواهند داد. اواسط هفته گذشته نیز یک پول ریکوئست (Pull Request – نوعی درخواست بررسی نرم‌افزار) در پلتفرم گیت‌هاب تأیید کرد که انتقال آزمایشی در شبکه راپستن قرار است حدود ۸ ژوئن (۱۸ خرداد) انجام شود و این موضوع نشان‌دهنده نزدیک‌بودن زمان اتمام انتقال شبکه اصلی به اثبات سهام است. اتریوم قبلاً چند انتقال به شبکه آزمایشی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

انتقال اتریوم به اثبات سهام یک به‌روزرسانی مهم است که بسیاری منتظر آن هستند و باعث می‌شود تا شیوه اجماع فعلی با شیوه اثبات سهام شبکه بیکن چین (Beacon Chain) ادغام شود و پس از آن ماینرها دیگر هیچ نقشی در شبکه ایفا نخواهند کرد. این ادغام اتریوم را از مکانیسم اجماع اثبات کار فعلی که مصرف انرژی زیادی دارد به اثبات سهام تغییر می‌دهد و میزان صدور واحدهای جدید را هم تا حدود ۹۰ درصد کاهش خواهد داد که می‌تواند در بلندمدت روی قیمت اتریوم تأثیر مثبت بگذارد.

منبع : CryptoBriefing

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x