CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD Thursday 14 July 2022 0
ورنا راس در مورد ماندگاری رمزارزها به سرمایه گذاران هشدار داد

ورنا راس در مورد ماندگاری رمزارزها به سرمایه گذاران هشدار داد

به گزارش فایننشال تایمز، ورنا راس (Verena Ross)، رئیس سازمان بازارهای اوراق بهادار اروپا (ESMA)، پس از ریزش 70 درصدی ارزش بازار رمزارزها، به سرمایه گذاران در مورد ماندگاری رمزارزها و سرمایه گذاری در آن هشدار داده است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ چشم‌ اندازی برای کمک مالی در اروپا برای سرمایه‌ گذاران ارز دیجیتال وجود ندارد، گفت:

ما قبلاً در اوایل سال جاری در مورد ریسک‌ های جدی که سرمایه‌ گذاران خرد برای سرمایه‌ گذاری در برخی از دارایی‌ های کریپتو متحمل می‌شوند، هشدار داده بودیم.

ESMA مسئول صدور مجوز به ارائه دهندگان خدمات دارایی های رمزارزی خواهد بود که اخیراً در بروکسل به عنوان بخشی از توافقنامه موقت در مورد پیشنهاد بازارهای دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) توافق شده است. این قرارداد از اواسط سال 2023 (خرداد 1402) لازم الاجرا خواهد شد و یک دوره اجرایی 18 ماهه دارد.

ناظر این قدرت را خواهد داشت که پلتفرم‌ های کریپتو را در صورتی که به درستی از سرمایه‌ گذاران محافظت نمی‌کنند یا یکپارچگی بازار یا ثبات مالی را تهدید می‌کنند، ممنوع یا محدود کند.

راس با اشاره به اینکه بازار جهانی رمزارزها در سال گذشته بیش از 70 درصد کاهش یافته است، نسبت به ضرر سرمایه‌ گذاران کوچک ابراز نگرانی کرد. در ماه می (اردیبهشت)، رمزار لونا (LUNA) و استیبل کوین UST سقوط کردند و سرمایه بسیاری از سرمایه گذاران را از بین بردند. او در ادامه گفت:

من فکر می کنم یک سوال واقعی در مورد اینکه آیا بسیاری از این دارایی های دیجیتال زنده می مانند یا خیر وجود دارد.

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، در ماه می پس از سقوط LUNA و UST هشدار داد که بسیاری از توکن های رمزارزی شکست خواهند خورد.

منبع : Bitcoin