CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD Tuesday 24 May 2022 0
بانک مرکزی اروپا درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال هشدار داد

بانک مرکزی اروپا درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال هشدار داد

به گفته بانک مرکزی اروپا و به نقل از بلومبرگ، افزایش گسترده در حجم بازار ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که نهادهای دولتی باید در اجرای مقررات عجله کنند زیرا این صنعت می‌تواند خطرات بیشتری را برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد، به ویژه پس از رویدادهایی مانند آنچه اخیراً شاهد آنها بودیم.

همانطور که ECB در این فصل از بررسی ثبات مالی اشاره کرد، ارزهای دیجیتال در بین موسسات مالی محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند، که می‌تواند خطرات بیشتری را برای سیستم مالی جهانی به همراه داشته باشد. به نظر می‌رسد که نوسانات ذکر شده تأثیر کمی بر سیستم مالی سنتی داشته باشد یا اصلاً تأثیری نگذارد.

بر اساس تلاش‌های تحقیق و توسعه تنظیم‌کننده‌ ها، دارایی‌های دیجیتال در وضعیتی هستند که ممکن است ریسک ثبات مالی را به همراه داشته باشند. به دلیل جهانی شدن بازارهای مالی، دارایی‌های دیجیتال مستقیماً بر سیستم‌های مالی سنتی تأثیر می‌گذارند و نیازمند مقررات از سوی بازیگران جهانی هستند.

اصرار برای تنظیم سریع بازار ارزهای دیجیتال پس از سقوط ترا افزایش یافت، که طی آن سرمایه‌گذاران میلیاردها دلار را به دلیل نقص در مکانیسم استیبل کوین الگوریتمی UST از دست دادند.

رئیس بانک مرکزی اروپا، کریستین لاگارد (Christine Lagarde)، نظرات خود را در مورد این صنعت بیان کرده و آن را بی ارزش خوانده است. او این اظهارات را در روز سه شنبه در داووس نیز تکرار کرد.

در مورد این استدلال، لاگارد به خبرنگاران گفت که او فقط می‌داند ارزهای دیجیتال بی‌ثبات و بسیار به حدس و گمان وابسته هستند. او هیچ مشکل دیگری را به جز نوسان توصیف نکرد.

از ابتدای سال، بیت کوین حدود ۴۰ درصد از ارزش خود را از دست داده و بیش از ۵۵ درصد از بالاترین قیمت خود پایین تر است. رگولاتورها نگران ماهیت بی ثبات ارزهای دیجیتال هستند و معتقدند که این نوسانات خطرات بیشتری را نسبت به منافع برای سرمایه گذاران کوچک به همراه دارد.

منبع : UToday