CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD Tuesday 12 July 2022 0
هیئت ثبات مالی گروه ۲۰ مقررات بین‌المللی ارزهای دیجیتال را در ماه اکتبر ارائه می‌دهد

هیئت ثبات مالی گروه ۲۰ مقررات بین‌المللی ارزهای دیجیتال را در ماه اکتبر ارائه می‌دهد

یک ناظر مالی بین‌المللی شامل همه کشورهای گروه ۲۰ (G20) به نام هیئت ثبات مالی (FSB)، برای ارائه مقررات بین‌المللی حوزه ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها در ماه اکتبر (مهر) آماده می‌شود.

ناظر مالی، G20 اعلام کرد که متعهد به ارتقای انسجام بین‌ المللی رویکردهای نظارتی در بین مقامات ملی و تنظیم‌ کنندگان استاندارد بین‌ المللی است، زیرا آن ها در راستای توسعه سیاست‌ های فناوری آزاد ریسک پذیر برای طیف گسترده‌ ای از دارایی‌ های رمزارزی، مبتنی بر اصل فعالیت یکسان، ریسک یکسان و مقررات یکسان می باشند.

FSB با اشاره به اینکه دارایی‌ های رمزارزی، از جمله استیبل کوین‌ ها، به سرعت در حال تکامل هستند، توضیح داد که آشفتگی اخیر در بازارهای رمزارزی ممکن است تأثیرات سرریزی در اقتصاد سرریز یک واقعه اقتصادی در یک زمینه است که به دلیل چیز دیگری در یک زمینه به ظاهر غیر مرتبط رخ می دهد. بر بخش‌ های مهم امور مالی سنتی مانند بازارهای تأمین مالی کوتاه‌ مدت داشته باشد. این سازمان در ادامه افزود:

یک چارچوب نظارتی مؤثر باید تضمین کند که فعالیت‌ های دارایی‌ های رمزارزی که خطراتی مشابه فعالیت‌ های مالی سنتی ایجاد می‌ کنند، با اینکه مشمول همان نتایج نظارتی هستند، در همان حال ویژگی‌ های جدید دارایی‌ های رمزنگاری شده و بهره‌ گیری از مزایای بالقوه فناوری پشت آن‌ ها را نیز در بر می‌ گیرد.

FSB توضیح داد:

دارایی‌ های رمزنگاری و بازارها باید تحت نظارت و مقررات مؤثر متناسب با خطراتی که در سطح داخلی و بین‌المللی ایجاد می‌کنند، باشند.

علاوه بر این، ناظر ثبات مالی توضیح داد که ارائه دهندگان خدمات رمزارزی باید همیشه از رعایت تعهدات قانونی موجود در حوزه های قضایی که در آن فعالیت می کنند اطمینان حاصل کنند.

منبع : Bitcoin