CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD Saturday 2 July 2022 0
کاهش حجم معاملات صرافی ها در هند بدلیل وضع مالیات 1درصدی بر معاملات

کاهش حجم معاملات صرافی ها در هند بدلیل وضع مالیات 1درصدی بر معاملات

حجم معاملات در بزرگترین صرافی‌ های کشور هند در چند روز گذشته، پس از فعال شدن مالیات پیشنهادی از اول ژوئیه (10 تیر)، بیش از 50 درصد کاهش یافته است.

این اقدام آخرین تلاش دولت هند برای منصرف کردن مردم از تجارت کریپتو را برجسته می کند. هم بانک مرکزی و هم وزیر دارایی، نیرمالا سیتارامان، آشکارا از این فضا انتقاد کرده و آن را توهمی بدون ارزش واقعی خواندند.

مالیات 1 درصدی بر همه تراکنش‌ ها نیز چند ماه پس از وضع مالیات 30 درصدی هند بر روی تمام سودهای به دست آمده از طریق رمزارز اعمال می‌ شود. طبق گزارش‌ ها، این کشور مالیات‌ های بیشتری را نیز بر این فضا در نظر می‌ گیرد که در حال حاضر در بالاترین سطح مالیاتی خود قرار دارد.

سقوط حجم معاملات صرافی های هندی

داده‌ های جمع‌آوری شده توسط پلتفرم nomics.com نشان می‌دهد که حجم معاملات در صرافی های WazirX و CoinDCX، دو تا از بزرگترین صرافی‌ های ارز دیجیتال هند، از اول ژوئیه تا کنون بیش از ۷۵ درصد کاهش یافته است.

حجم روزانه WazirX در روز شنبه به 1.9 میلیون دلار کاهش یافت که از 7.2 میلیون در روز دوشنبه کمتر می باشد. حجم CoinDCX از 14.6 میلیون دلار به 4.2 میلیون دلار کاهش یافت. این دو در اوج خود، مجموع حجم روزانه بیش از 200 میلیون دلار در سال 2021 را نیز مشاهده کردند.

در حالی که اعمال 30 درصد مالیات بر درآمد، سرمایه گذاری را منصرف کرده بود، مالیات 1 درصدی جدید قرار است حجم را بیش از پیش کاهش دهد. علاوه بر این، هند 28 درصد مالیات بر کالاها و فروش ارزهای دیجیتال را در نظر گرفته است.

این اقدامات احتمالاً حجم رمزارزها را در کشور کاهش می‌ دهد، زیرا دولت چارچوب قانونی مناسبی را برای کریپتو تدوین می‌کند. از سال 2021، هند جمعیتی از کاربران کریپتو رو به رشد داشت که این کشور را در میان سریع‌ ترین پذیرندگان این فضا قرار می‌ داد.

منبع : CoinGape