CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD شنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ 0
اندونزی می‌خواهد مالیات ۰.۱درصدی بر ارزهای دیجیتال وضع کند

اندونزی می‌خواهد مالیات ۰.۱ درصدی بر ارزهای دیجیتال وضع کند

دولت اندونزی در حال برنامه‌ریزی برای اعمال مالیات ۰.۱ درصدی بر عایدی سرمایه بر روی سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتال و همچنین مالیات بر ارزش افزوده برای تراکنش‌های دارایی دیجیتال از اول ماه می (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱) است.

بر اساس گزارش جمعه رویترز، هستو یوگا ساکساما (Hestu Yoga Saksama)، سخنگوی اداره مالیات اندونزی، گفت که این کشور مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده را بر دارایی های رمزارزی اعمال خواهد کرد زیرا آنها کالایی هستند که توسط وزارت تجارت تعریف شده اند. طبق گزارش‌ها، دولت همچنان در حال بررسی نحوه اجرای چنین مالیات‌هایی است.

آژانس تنظیم مقررات معاملات آتی کالا در اندونزی، که با نام باپبتی (Bappebti) نیز شناخته می شود، گزارشی را تأیید کرد که در فوریه ۲۰۲۲ (بهمن ۱۴۰۰)، تراکنش هایدولت اندونزی در حال برنامه‌ریزی برای اعمال مالیات ۰.۱ درصدی بر عایدی سرمایه بر روی سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتال و همچنین مالیات بر ارزش افزوده برای تراکنش‌های دارایی دیجیتال از اول ماه می (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱) است. در این کشور به ۸۳.۸ تریلیون روپیه، تقریباً ۵.۸ میلیارد دلار، رسید.علاوه بر این، تعداد دارندگان کریپتو بیش از ۱۱ درصد افزایش یافته است، از ۱۱.۲ میلیون در سال ۲۰۲۱ به ۱۲.۴ میلیون نفر رسید.

کوین تلگراف گزارش داد که مقامات دولت اندونزی بارها به فکر وضع مالیات بر تراکنش های رمزارزی شده بودند، حتی اگر از اوایل سال ۲۰۱۴ (۱۳۹۲) به شهروندان خود در مورد استفاده از دارایی های دیجیتال برای پرداخت ها هشدار داد.، در دسامبر ۲۰۲۰ (دی ۱۳۹۹) و در فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۱۴۰۰) از ۱۳ صرافی به عنوان کسب و کارهای دارای مجوز کریپتو نام برد.

منبع : cointelegraph

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x