CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD Monday 14 March 2022 0
افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو و اضطراب در بازارهای مالی

افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو و اضطراب در بازارهای مالی

انتظار می رود بانک مرکزی ایالات متحده نرخ وجوه مورد نظر خود را در روز چهارشنبه برای اولین بار از زمان شروع همه گیری افزایش دهد که این موضوع باعث ایجاد اضطراب در بازارهای مالی شده است.

هفته گذشته، جهان شاهد اعمال تحریم های مالی علیه روسیه بود و قیمت طلا به بالاترین حد خود، یعنی 2060 دلار در هر اونس رسید. ارزش سهام انرژی، نفت و تعداد بی‌شماری از کالاها نیز طی هفت روز گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

بازار رمزارزها نیز هفته گذشته عملکرد ضعیفی داشته است، حجم کاهش یافت و پس از یک جهش کوتاه قیمت در 9 مارس 2022 (18 اسفند)، عملکرد بازار بعد از آن رنج مانده است.

از سوی دیگر، سهام بسیار متضرر شدند و شاخص‌هایی مانند NYSE، داوجونز، S&P 500 و نزدک همگی روز جمعه بعد از ظهر به وقت محلی با رنگ قرمز بسته شدند. بدتر شدن اوضاع، داده‌های ناشی از گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) وزارت کار ایالات متحده نشان می‌دهد که قیمت‌های مصرف‌کننده در فوریه (بهمن – اسفند) با 7.9 درصد به بالاترین حد در 40 سال گذشته رسیده است.

یک رویداد کلیدی این هفته در روز چهارشنبه، برای همه بازارهای ذکر شده اتفاق خواهد افتاد. این زمانی است که انتظار می رود فدرال رزرو ایالات متحده برای اولین بار از زمان همه گیری کووید 19، نرخ بهره بانکی را افزایش دهد. پیش‌بینی می‌شود که این افزایش صرفاً یک افزایش یک چهارم واحدی باشد، اما سرمایه‌گذاران همچنین از خود می‌پرسند که آیا فدرال رزرو یک سری افزایش نرخ بهره را برای بقیه سال انجام می‌دهد یا خیر؟

تد اوکلی، مدیر ومالک Oxbow Advisors، طی یک میزگرد در 11 مارس (20 اسفند) گفت که انتظار دارد در این چهارشنبه 25 واحد پایه (یک چهارم درصد) افزایش یابد.

می‌خواهم ببینم چه اتفاقی برای فدرال رزرو می‌افتد. بدیهی است که هفته آینده، ما انتظار افزایش 25 واحد پایه را داریم. به نظر می‌رسد بسیاری از نگرانی ها در مورد آنچه ممکن است فدرال رزرو در آینده انجام دهد برطرف نشده است. چگونه در این مورد برنامه ریزی می کنید؟ وقتی واقعاً مطمئن نیستید که فدرال رزرو چقدر تهاجمی خواهد بود، چگونه پورتفولیوی خود را می چینید؟

منبع : Bitcoin