CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار > ایران CoinSLanD شنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ 0
تشدید اقدامات ایران علیه استخراج غیرقانونی رمزارزها

تشدید اقدامات ایران علیه استخراج غیرقانونی رمزارزها

در سراسر جهان، اکثر کشورها در حال کار بر روی ایجاد قوانین و مقرراتی در مورد ارزهای دیجیتال هستند. در تلاش برای جلوگیری از استخراج غیرقانونی کریپتو، ایران مشتاق است قوانین سخت‌گیرانه‌تری را تنظیم کند. دولت ایران قصد دارد قوانین جدیدی را برای افزایش جریمه استخراج غیرقانونی رمزارزها اعمال کند.

در حالی که این کشور اجازه استخراج مجاز کریپتو را می دهد، سال گذشته استخراج غیرقانونی را برای کاهش بار شبکه برق خود سرکوب کرده بود. مقررات جدید ایران شامل زندانی کردن مجرمان و لغو مجوزهای کسب و کار در صورت تخلفات مکرر می شود.

ایران استفاده نادرست از برق را ممنوع می کند

بر اساس گزارش تهران تایمز، تحریم های سختگیرانه جدید از ۳ تا ۵ برابر افزایش می یابد. یک مقام مسئول اشاره کرده است که استفاده از برق یارانه ای خانوارها، صنایع و کشاورزی برای استخراج دارایی های دیجیتال ممنوع می شود.

او به افزایش سوء استفاده از برق یارانه ای اشاره کرده است. این مقام مسئول این موضوع را مطرح کرد که این اقدامات غیرقانونی برای تامین برق در شبکه سراسری هزینه داشته است. در حالی که نوسانات به لوازم برقی خانگی مردم نیز آسیب می رساند.

در سال ۲۰۱۹، دولت ایران مجوز استخراج ارزهای دیجیتال را تنها برای فعالیت‌های صنعتی صادر کرد. این تصمیم منجر به جهش استخراج رمزارزها در سراسر کشور شد. بعداً در آغاز سال ۲۰۲۰، مقامات مجوز بیش از ۱۰۰۰ واحد استخراج ارز دیجیتال را صادر کردند. در ماه می ۲۰۲۱ (اردیبهشت ۱۴۰۰)، وزرا حتی به متخلفان در مورد سوء استفاده از برق هشدار دادند و گفتند که آنها باید جریمه های سنگینی را بپردازند.

طبق این گزارش، قانون جدید تنها محدود به جریمه نیست، بلکه متخلفان باید تاوان خسارت وارده به شبکه برق را نیز بپردازند.

مصرف انرژی استخراج رمزارزها، یک موضوع بحث برانگیز

کشورهایی مانند چین به دلیل نگرانی در مورد مصرف بالای انرژی، با ممنوعیت سراسری استخراج رمزارزها سیگنالی قوی به سراسر جهان ارسال کردند. قزاقستان نیز به دلیل کمبود شدید انرژی در این کشور، این فضا را سرکوب کرده بود.

اخیراً اتحادیه اروپا به ممنوعیت رمزارزهای متمرکز بر ماینینگ به دلیل تأثیر بالقوه آنها بر محیط زیست رأی داد اما در نهایت این پیشنهاد رد شد.

منبع : CoinGape

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x