CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > بیت کوین CoinSLanD یکشنبه 13 مارس 2022 0
استفاده فزاینده کارتل های مواد مخدر مکزیک از بیت کوین

استفاده فزاینده کارتل های مواد مخدر مکزیک از بیت کوین

برخی از کارتل های مواد مخدر بدنام مکزیک، به طور فزاینده ای از بیت کوین برای عملیات غیرقانونی خود استفاده می کنند. از جمله این سازمان ها می توان به Jalisco New Generation Cartel و Sinaloa Cartel اشاره کرد.

سران مواد مخدر به بیت کوین روی می آورند

با وجود محاسن مختلف و طرفداران متعدد، ارزهای دیجیتال مخالفان خود را نیز دارند. آنها اغلب ادعا می کنند که مجرمان از بیت کوین و آلت کوین ها در فعالیت های غیرقانونی مانند قاچاق مواد مخدر، پولشویی، تامین مالی تروریسم و ​​غیره استفاده می کنند.

دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد (UNODC)، در جدیدترین گزارش خود فاش کرد که دارایی های دیجیتال به ابزار مالی جذابی برای برخی از کارتل های مکزیکی و کلمبیایی تبدیل شده است.

این آژانس توضیح داد که چگونه آن باندها، رمزارز را در فعالیت های خود ترکیب می کنند. اول، درآمد حاصل از مواد به پرداخت های کوچک تقسیم می شود تا از کنترل جلوگیری شود. سپس، کارتل ها مقادیر کمی بیت کوین را با آن می خرند، منشا پول را پنهان می کنند و به آنها اجازه می دهند تا به همکاران خود در سایر نقاط جهان پول پرداخت کنند.

برخی از سازمان های جنایی ذکر شده عبارتند از Jalisco New Generation Cartel و Sinaloa Cartel. این گروه یکی از بزرگترین باندهای قاچاق مواد مخدر در جهان است. برای چندین دهه توسط خواکین ال چاپو گوسمن (El Chapo Guzman) اداره می شد که در حال حاضر در زندان فدرال ایالات متحده در حال گذراندن حبس ابد است.

UNODC پیشنهاد کرد که هر دو گروه جنایتکار سازمان یافته مکزیکی و کلمبیایی به دلیل ناشناس بودن و سرعت تراکنش ها، استفاده خود از ارز مجازی را افزایش می دهند. البته شایان ذکر است که بلاک چین بیت کوین کاملاً شفاف است و همه تراکنش ها در دفتر دیجیتال ثبت می شوند. به این ترتیب، هر کسی که به اینترنت دسترسی دارد می تواند آنها را ببیند.

با این گفته، ماهیت بیت کوین، آن را به ابزاری بسیار مشکوک برای کسانی تبدیل می کند که سعی در تسهیل تراکنش های مالی غیرقانونی دارند.

از سوی دیگر، پول نقد همچنان پرکاربردترین روش پرداخت در معاملات پولی کثیف مانند فحشا، خرید اسلحه و خرید مواد مخدر است.

صرافی های رمزنگاری مکزیکی با کارتل مواد مخدر Jalisco مرتبط اند

تابستان گذشته، واحد اطلاعات مالی مکزیک (FIU)، تعداد 12 مکان معاملاتی ارزهای دیجیتال را شناسایی کرد که بدون مجوز قانونی، فعالیت می‌کنند.

پس از انجام تحقیقات کامل در مورد این موضوع، مقامات این حدس را مطرح کردند که این مکان‌های معامله ممکن است با سازمان‌های جنایی، از جمله کارتل مواد مخدر Jalisco Nueva Generación مرتبط باشند. نیتو کاستیلو (Nieto Castillo)، رئیس FIU گفت:

مسئله اساسی، تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال و رابطه آنها با گروه های جنایی خواهد بود. من از این واقعیت شگفت زده شده ام که بسیاری از پلتفرم های ارزهای دیجیتال در چندین شهرداری در ایالت جالیسکو فعالیت میکنند.

منبع : CryptoPotato

0 / 5. تعداد رای: 0

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x