CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار > بیت کوین CoinSLanD سه شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ 0
بر اساس نتایج یک نظرسنجی، اکثر مردم السالوادور فعلا دلار آمریکا را به بیت کوین ترجیح می دهند

بر اساس نتایج یک نظرسنجی، اکثر مردم السالوادور فعلا دلار آمریکا را به بیت کوین ترجیح می دهند

بر اساس مطالعه اخیر مرکز مطالعات شهروندی دانشگاه فرانسیسکو گاویدیا در السالوادور، بیش از نیمی از مردم السالوادور برای ارز قانونی همچنان دلار آمریکا را به بیت‌کوین ترجیح می‌دهند و ۶۲.۳ درصد با تصویب بیت‌کوین مخالفت می کنند.

در بخشی از این نظرسنجی، ۱۳۰۶ مصاحبه در سراسر کشور انجام شد که هدف آن ارزیابی برداشت مردم سالوادور از نحوه مدیریت نجیب ابوکیله (Nayib Bukele)، رئیس جمهور کشور بود. تقریبا ۱۱ درصد از پاسخ دهندگان در زمینه پذیرش بیت کوین ویا پذیرش ارزهای دیجیتال در این کشور شک و تردید داشتند.

مسئله پذیرش بیت کوین یکی از بزرگترین چالش های آقای ابوکیله بوده است، زیرا بسیاری از مردم در زمینه دریافت بیت کوین به عنوان پرداخت تردید داشته اند. از این رو، السالوادور در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است. آقای ابوکیله از زمان تصویب این قانون در سال گذشته ،بالغ بر ۲۰۰۰ BTC خریداری کرده است.

با این حال، این سرمایه گذاری ها برای کشور خوب نبوده است، زیرا موسساتی مانند سازمان بین‌المللی ارزیابی اعتبار Moody’s به دلیل عدم شفافیت این خریدها ، اعتیار السالوادور را کمتر کرده اند زیرا به جز توییت های آقای ابوکیله، هیچ اطلاعیه عمومی در این رابطه منتشر نشده است.

در طول سال ۲۰۲۱، پذیرش بیت کوین در بین اشخاص حقیقی و حقوقی رونق گرفت. در سپتامبر (شهریور) سال گذشته، السالوادور قابل توجه ترین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفت. علاوه بر پذیرش این دارایی دیجیتال، این کشور آمریکای مرکزی نیز شروع به خریداری آن کرد.

منبع : FinanceMagnates

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x