CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD Saturday 13 August 2022 0
روسیه قصد دارد در سال 2024 روبل دیجیتال را در تمام بانک ها عرضه کند

روسیه قصد دارد در سال 2024 روبل دیجیتال را در تمام بانک ها عرضه کند

بانک روسیه به کار برای پذیرش آتی روبل دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ادامه می دهد و در چند سال آینده روبل دیجیتال رسمی را برنامه ریزی می کند.

طبق آخرین به روز رسانی سیاست پولی بانک روسیه، این مرجع در سال 2024 (1403) شروع به اتصال همه بانک ها و موسسات اعتباری به پلتفرم روبل دیجیتال می کند. این سال مهمی برای روسیه خواهد بود زیرا انتظار می رود این کشور انتخابات ریاست جمهوری را در مارس 2024 (اسفند 1402) برگزار کند و رئیس جمهور فعلی ولادیمیر پوتین بر اساس قانون اساسی حق دارد دوباره انتخاب شود.

تا آن زمان، بانک مرکزی انتظار دارد آزمایش‌های تراکنش‌های مشتری به مشتری «پول واقعی» و همچنین آزمایش تسویه مشتری به کسب‌وکار و تسویه بین کسب‌وکار به مشتری را تکمیل کند.

در سال 2023 (1402)، بانک روسیه همچنین قصد دارد آزمایش بتا قراردادهای هوشمند مبتنی بر روبل دیجیتال را برای معاملات توسط تعداد محدودی از شرکت کنندگان انجام دهد.

این بانک خاطرنشان کرد که انتظار دارد با عرضه CBDC به صورت تدریجی پیش برود و سال به سال آزمایش ها و ویژگی های مختلف جدیدی را باز کند. بانک روسیه اعلام کرد به محض آماده شدن خزانه داری فدرال، روبل دیجیتالی همچنین شامل پرداخت های بین مصرف کننده به دولت، تجارت به دولت و همچنین پرداخت های دولت به مصرف کننده و دولت به تجارت خواهد شد.

بانک مرکزی همچنین انتظار دارد تا سال 2025 (1404) حالت آفلاین را برای روبل دیجیتال در کنار ادغام واسطه های مالی غیربانکی، پلتفرم های مالی و زیرساخت های مبادلاتی معرفی کند.

بانک روسیه خاطرنشان کرد:

فرآیند مرحله‌ای معرفی روبل دیجیتال به فعالان بازار این فرصت را می‌دهد تا با شرایط جدید سازگار شوند.

بانک روسیه همچنین با سایر بانک‌های مرکزی که ارزهای دیجیتالی خود را توسعه می‌دهند همکاری خواهد کرد تا عملیات مبادله‌ای برون مرزی و ارزی با ارزهای دیجیتال انجام دهند.

منبع : CoinTelegraph