CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD Monday 13 June 2022 0
افزایش 40 درصدی پرونده های دعاوی حقوقی مرتبط با رمزارزها در روسیه

افزایش 40 درصدی پرونده های دعاوی حقوقی مرتبط با رمزارزها در روسیه

دعاوی حقوقی مرتبط با رمزارزها، مبادله دارایی های دیجیتال و استخراج رمزارزها در روسیه در طول سال گذشته افزایش جدی داشته و در مجموع به 1531 مورد رسیده است. این آمار، از تحقیقات انجام شده توسط شرکت امنیت سایبری RTM Group و به نقل از Izvestia در این هفته بدست آمده است.

این روزنامه روز جمعه نوشت:

اکثر این موارد، یعنی 954 مورد، بر اساس مواد مختلف قانون جزایی روسیه اتفاق افتاده است. یک چهارم دیگر رسیدگی ها، یعنی 365 مورد، پرونده های مدنی است، تقریباً از هر 10 درصد (141) یک مورد ورشکستگی و 5 درصد (71) پرونده های اداری است.

نویسندگان این مقاله خاطرنشان می‌کنند که اغلب رمزارزها در پرونده های جنایی مرتبط با قاچاق مواد مخدر ظاهر می‌شوند، زیرا کسانی که پشت چنین معاملاتی هستند مایلند پرداخت هایشان ناشناس باقی بماند. 738 مورد از این قبیل پرونده ها در سال گذشته تشکیل شد. از دیگر اقدامات کیفری می توان به پولشویی وجوه غیرقانونی با استفاده از رمزارزها اشاره کرد.

دعاوی علیه کم فروشی از طریق تراکنش های رمزارزی اکثریت اختلافات قانون مدنی (42 مورد) را تشکیل می دهد. یک سناریوی رایج زمانی است که شخصی برای خرید ارز دیجیتال به شخص ثالث پول منتقل می کند اما بعداً مبلغ کمتری از آنچه انتظار می رود یا توافق شده دریافت می کند. در همین حال، محققان فاش کردند که تعداد موارد ورشکستگی مربوط به مالکیت رمزارزها در سال 2021 دو برابر شده است. در این روند، قوه قضاییه روسیه به دارایی های رمزنگاری شده به عنوان دارایی اشاره می کند و طرفین موظف هستند اسنادی را ارائه دهند که ثابت کند مالک این سکه ها هستند.

استفاده غیرقانونی از برق برای استخراج رمزارزها در روسیه یک تخلف مدنی تلقی می شود که مستلزم جمع آوری بدهی است. در طول دوره مورد بررسی، روس هایی که تأسیسات استخراج زیرزمینی را اداره می‌کردند مجبور بودند در 9 مورد از این قبیل 61.5 میلیون روبل (بیش از 1.1 میلیون دلار با نرخ فعلی) جریمه بپردازند.

منبع : Bitcoin