CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ 0
افزایش 40 درصدی پرونده های دعاوی حقوقی مرتبط با رمزارزها در روسیه

افزایش ۴۰ درصدی پرونده های دعاوی حقوقی مرتبط با رمزارزها در روسیه

دعاوی حقوقی مرتبط با رمزارزها، مبادله دارایی های دیجیتال و استخراج رمزارزها در روسیه در طول سال گذشته افزایش جدی داشته و در مجموع به ۱۵۳۱ مورد رسیده است. این آمار، از تحقیقات انجام شده توسط شرکت امنیت سایبری RTM Group و به نقل از Izvestia در این هفته بدست آمده است.

این روزنامه روز جمعه نوشت:

اکثر این موارد، یعنی ۹۵۴ مورد، بر اساس مواد مختلف قانون جزایی روسیه اتفاق افتاده است. یک چهارم دیگر رسیدگی ها، یعنی ۳۶۵ مورد، پرونده های مدنی است، تقریباً از هر ۱۰ درصد (۱۴۱) یک مورد ورشکستگی و ۵ درصد (۷۱) پرونده های اداری است.

نویسندگان این مقاله خاطرنشان می‌کنند که اغلب رمزارزها در پرونده های جنایی مرتبط با قاچاق مواد مخدر ظاهر می‌شوند، زیرا کسانی که پشت چنین معاملاتی هستند مایلند پرداخت هایشان ناشناس باقی بماند. ۷۳۸ مورد از این قبیل پرونده ها در سال گذشته تشکیل شد. از دیگر اقدامات کیفری می توان به پولشویی وجوه غیرقانونی با استفاده از رمزارزها اشاره کرد.

دعاوی علیه کم فروشی از طریق تراکنش های رمزارزی اکثریت اختلافات قانون مدنی (۴۲ مورد) را تشکیل می دهد. یک سناریوی رایج زمانی است که شخصی برای خرید ارز دیجیتال به شخص ثالث پول منتقل می کند اما بعداً مبلغ کمتری از آنچه انتظار می رود یا توافق شده دریافت می کند. در همین حال، محققان فاش کردند که تعداد موارد ورشکستگی مربوط به مالکیت رمزارزها در سال ۲۰۲۱ دو برابر شده است. در این روند، قوه قضاییه روسیه به دارایی های رمزنگاری شده به عنوان دارایی اشاره می کند و طرفین موظف هستند اسنادی را ارائه دهند که ثابت کند مالک این سکه ها هستند.

استفاده غیرقانونی از برق برای استخراج رمزارزها در روسیه یک تخلف مدنی تلقی می شود که مستلزم جمع آوری بدهی است. در طول دوره مورد بررسی، روس هایی که تأسیسات استخراج زیرزمینی را اداره می‌کردند مجبور بودند در ۹ مورد از این قبیل ۶۱.۵ میلیون روبل (بیش از ۱.۱ میلیون دلار با نرخ فعلی) جریمه بپردازند.

منبع : Bitcoin

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x