CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > آلت کوین ها CoinSLanD Wednesday 27 April 2022 0
پورتال توکن سوزی شیبا اینو راه‌اندازی شد

پورتال توکن سوزی شیبا اینو راه‌اندازی شد

توسعه‌دهندگان شیبا اینو، میم کوین محبوب بازار رمزارزها به تازگی با هدف کاهش عرضه، یک پورتال توکن سوزی راه‌اندازی کرده‌اند. پورتال توکن سوزی شیبا اینو به کاربران این امکان را می‌دهد تا با سوزاندن توکن‌ها، درآمد منفعل دریافت کنند.

تیم توسعه شیبا در وب سایت رسمی این پورتال اظهار داشته است که پورتال توکن سوزی برای افزایش کمیابی شیبا و تبدیل آن به یکی از بهترین دارایی‌های دیجیتال در تاریخ رمزارزها راه‌اندازی شده است.

پورتال مذکور با همکاری تیم توسعه شیبا و ریوشیز ویژن (Ryoshis Vision) ساخته شده است. ریوشیز ویژن یک پروژه غیرمتمرکز مبتنی بر شبکه اتریوم است که با هدف حمایت از رشد اکوسیستم شیبا فعالیت می‌کند.

کاربرانی که در این پورتال توکن‌های خود را می‌سوزانند به دو صورت سود خواهند برد. در وهله اول آنها با این کار به کاهش عرضه در گردش شیبا کمک می‌کنند. این کار باعث می‌شود شیبا کمیاب‌تر شود و بهای آن افزایش یابد. علاوه بر این، کاربران پس از سوزاندن توکن‌هایشان توکنی با نام burntSHIB دریافت می‌کنند و به هولدرهای این توکن، با نرخ متغیر، توکن RYOSHI داده خواهد شد.

پورتال توکن سوزی شیبا اینو راه‌اندازی شد
داشبورد پورتال توکن سوزی شیبا

به نظر می‌رسد کاربران از این پورتال استقبال زیادی کرده باشند. روز گذشته پروژه شیبا در توییتی اعلام کرد در ۲۴ ساعت اولیه راه‌اندازی این پورتال، بیش از ۸ میلیارد دلار توکن شیبا سوزانده شده است.

با این حال، هنوز توکن سوزی در این پورتال بر قیمت شیبا تاثیر چندانی نگذاشته است و این میم کوین در زمان نگارش خبر، با ۳.۳٪ کاهش در ۲۴ ساعت اخیر، به قیمت ۰.۰۰۰۰۲۳۴۵ دلار معامله می‌شود.

بر اساس داده‌های داشبورد توکن سوزی شیبا، تا به امروز ۴۱۰ تریلیون واحد شیبا معادل با ۴۱٪ از کل عرضه سوزانده شده است. ارسال توکن‌ها به پورتال توکن سوزی تنها راه از چرخه خارج کردن توکن‌ها نیست و کاربران می‌توانند با ارسال شیبای خود به آدرس‌های بلااستفاده، آن را به نوعی از گردش خارج کنند.

توسعه‌دهنده شیبا در ابتدا نیمی از کل عرضه این میم کوین را برای ویتالیک بوترین ارسال کرد. بوترین نیز در می ۲۰۲۱ (اردیبهشت ۱۴۰۰) تقریبا اکثر این توکن‌ها را از گردش خارج کرد و بخش کوچکی از آن را به یک موسسه خیریه فرستاد.

به نظر می‌رسد هیاهوی تبلیغاتی پیرامون شیبا اینو در حال افزایش است. نتایج نظرسنجی اخیر وب‌سایت بنزینگا (Benzinga) که روز شنبه منتشر شد نشان می‌دهد حدود دو سوم سرمایه‌گذاران (۶۴.۳٪) احتمال می‌دهند که شیبا قبل از اینکه بیت کوین ۱۰۰٬۰۰۰ دلاری شود، به ۰.۰۰۱ دلار برسد.

در همین حال کلاهبرداران و هکرها ممکن است در تلاش باشند تا از محبوبیت شیبا سوء استفاده کنند. یکی از توسعه‌دهندگان شیبا به نام کال داریا (Kaal Dhairya) به تازگی از کاربران این میم کوین خواسته است تا مراقب کلاهبرداران باشند. وی روز جمعه در پست وبلاگ خود خاطرنشان کرد کد مخربی در کیف پول deployer 2 گنجانده شده که باعث می‌شود فرستنده و دریافت کننده توکن‌ها مشخص نباشد.

او تاکید کرد کاربران باید از این باگ مطلع باشند با این حال خاطرنشان کرد که تهدیدی متوجه دارایی کاربران نیست. او در این رابطه نوشت:

کلاهبرداران یا بازاریاب‌های باهوش از برنامه‌نویسی برای فریب میلیون‌ها نفر استفاده می‌کنند. گاهی اوقات کدهای مخرب‌ می‌توانند در ص.رت تایید یک توکن کیف پول شما را تخلیه کنند. بارها شاهد این موضوع بوده‌ایم اما فقط می‌توانیم تأسف بخوریم و کمکی از دست.

منبع : CoinTelegraph