CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار > توکن غیرمثلی (NFT) CoinSLanD یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ 0
سنگاپور بر درآمد حاصل از معاملات NFT مالیات وضع می کند

سنگاپور بر درآمد حاصل از معاملات NFT، مالیات وضع می کند

بر اساس آخرین گزارش روزنامه بیزینس تایمز، وزیر دارایی سنگاپور، لارنس وانگ (Lawrence Wong)، هنگام سخنرانی در پارلمان فاش کرد که قوانین مالیات بر درآمد رایج، بر درآمد حاصل از تراکنشهای توکن غیرقابل تعویض (NFT)، یا معامله آن اعمال خواهد شد. وونگ تصریح کرد، به دلیل عدم وجود ساز و کار مالیات بر سرمایه در سنگاپور، افرادی که سود سرمایه از معاملات NFT کسب می کنند مشمول مالیات نخواهند بود.

این خبر در بحبوحه تغییرات مالیاتی اخیر منتشر می شود که بسیاری از تحلیلگران معتقدند به کاهش نابرابری، تقویت پیمان اجتماعی و امداد به هزینه های بلندمدت کمک می کند

سنگاپور و موضع خنثی از نظر فناوری NFT

در اوایل ژانویه سال جاری، مقامات سنگاپور در مورد تصمیمات مربوط به وسایل سرمایه گذاری دیجیتال، به ویژه در بخش های نوپای NFT و متاورس، به شهروندان هشدار داده بودند. علیرغم اینکه سنگاپور اغلب به عنوان قطب بعدی ارزهای دیجیتال در آسیا معرفی می شود، از قانونگذاران جهانی خواسته بود که کنترل بیشتری بر سرمایه گذاری های دیجیتال اعمال کنند. این سازمان به دقت خطرات مرتبط با فناوری‌هایی مانند بلاک چین، امور مالی غیرمتمرکز، NFTs و متاورس را بررسی کرده بود.

ماه گذشته، بانک مرکزی سنگاپور اعلام کرد که بازار NFT را تنظیم نخواهد کرد. ثارمان شانموگاراتنام (Tharman Shanmugaratnam)، وزیر ارشد و وزیر مسئول مرجع پولی سنگاپور (MAS) در پاسخ به سوال پارلمان درباره تنظیم فعالیت های NFT اظهار داشت:

MAS نمی‌تواند و احتمالاً نمی‌تواند همه چیزها یا محصولاتی را که مردم برای سرمایه‌گذاری پول خود انتخاب می‌کنند، تنظیم کند. ما هنگام ارزیابی اینکه آیا یک محصول یا فعالیت باید تحت اختیار نظارتی MAS باشد، ماهیت یک دارایی را در نظر می‌گیریم. MAS در حال حاضر NFTها را با توجه به ماهیت دارایی های اصلی آنها، مانند چند نمونه قبلی، تنظیم نمی کند. این نیز موضعی است که اکثر حوزه های قضایی پیشرو اتخاذ کرده اند.

شانموگاراتنام در حالی که از مصرف‌کنندگان می‌خواهد احتیاط زیادی داشته باشند، فاش کرد که MAS موضع خنثی پیرامون فناوری را انتخاب کرده است و اضافه کرد که ویژگی‌های اصلی توکن را بررسی می‌کند تا تعیین کند آیا قرار است توسط مرجع نظارتی تنظیم شود یا خیر. اگر NFT تحت قانون اوراق بهادار و آتی (SFA)، دارای ویژگی های یک محصول بازار سرمایه باشد، مشمول الزامات نظارتی MAS خواهد بود.

در همین حال، Ravi Menon مدیر MAS قبلاً فاش کرده بود که این دولت شهر هیچ برنامه ای برای ممنوعیت بیت کوین و ارزهای دیجیتال ندارد زیرا می تواند یک بازیگر مهم در آینده دیجیتالی باشد.

منبع : CryptoPotato

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x