CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD شنبه ۷ اسفند ۱۴۰۰ 0
اصلاحات قوانین مربوط به رمزنگاری آفریقای جنوبی در سال 2022 نهایی می شود

اصلاحات قوانین مربوط به رمزنگاری آفریقای جنوبی در سال ۲۰۲۲ نهایی می شود

وزارت خزانه داری آفریقای جنوبی می گوید انتظار دارد اصلاحات در قوانین مالی این کشور که باعث می شود ارائه دهندگان خدمات دارایی های رمزنگاری به عنوان موسسات پاسخگو در نظر گرفته شوند در سال ۲۰۲۲ نهایی شود.

همسویی قوانین محلی با استانداردهای FATF

وزارت خزانه داری آفریقای جنوبی گفته است که انتظار دارد این پیشنهادها شامل ارائه دهندگان خدمات دارایی های کریپتو به عنوان نهادهای پاسخگو در قانون مرکز اطلاعات مالی (FIC) در سال جاری نهایی شود.

این اقدام برای تنظیم مقررات ارائه‌دهندگان خدمات رمزنگاری در حالی انجام می‌شود که آفریقای جنوبی در تلاش است تا به نقاط ضعف قابل‌ توجه در سیستم‌های مبارزه با پولشویی و مقابله با تأمین مالی تروریسم که توسط گروه ویژه اقدام مالی (FATF) شناسایی شده‌اند، رسیدگی کند.

در آخرین سند بازنگری بودجه خود، وزارت خزانه داری آفریقای جنوبی توضیح می دهد که اصلاحات پیشنهادی، که از ژوئن ۲۰۲۲ (خرداد۱۴۰۱) برای اظهارنظر عمومی در دسترس است، باعث می شود قانون FIC با استانداردهای تعیین شده توسط FATF هماهنگ شود.

وزارت خزانه داری در سند بررسی بودجه خود گفت:

این تغییر نگرانی ها در مورد پول شویی و خطر تامین مالی تروریسم از طریق دارایی های رمزنگاری شده را برطرف می کند و این قانون را با استانداردهای تعیین شده توسط FATF برای دارایی های مجازی و ارائه دهندگان خدمات مرتبط هماهنگ می کند.

آخرین اظهارات وزارت خزانه داری در مورد دارایی های رمزنگاری شده چند ماه پس از انتشار مقاله ای از سوی کارگروه فین تک بین دولتی (IFWG) منتشر شد که خواستار تنظیم دارایی های رمزنگاری شده بود.

دارایی های رمزنگاری شده به عنوان یک محصول مالی

در همین حال، خزانه داری همچنین در سند بررسی بودجه فاش کرد که انتظار دارد دارایی های رمزنگاری شده را تحت قانون خدمات مشاوره مالی و واسطه گری (FAIS) محصولات مالی اعلام کند. به گفته وزارت خزانه داری، این اعلامیه با هدف حمایت از مصرف کنندگان است. سند توضیح می دهد:

طبق این اعلامیه، هر شخصی که خدمات مشاوره یا واسطه‌ای مرتبط با دارایی‌های رمزنگاری شده ارائه می‌کند، باید تحت این قانون به عنوان ارائه‌دهنده خدمات مالی شناخته شود و باید با الزامات این قانون مطابقت داشته باشد. این شامل صرافی‌ها و پلتفرم‌های دارایی‌های دیجیتال و همچنین کارگزاران و مشاوران می‌شود. انتظار می رود این کار در سال ۲۰۲۲ نهایی شود.

علاوه بر اصلاح قوانین فعلی، سند بررسی بیان می‌کند که کار برای تنظیم دارایی‌های رمزنگاری تحت مقررات کنترل صرافیها کشور در سال ۱۹۶۱ نیز در حال انجام است.

در مورد استیبل کوین‌ها، این سند می‌گوید در اواخر سال، IFWG همچنین مقاله‌ای را منتشر خواهد کرد که بر ریسک‌های ناشی از دارایی‌ها تمرکز دارد. این سند همچنین نشان می‌دهد که خزانه‌داری آفریقای جنوبی در حال بررسی راه‌هایی برای تنظیم استخراج کریپتو با مصرف زیاد برق است که ادعا می‌کند برای محیط‌زیست مضر است.

منبع : Bitcoin

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x