CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال CoinSLanD دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ 0
تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)؛ دوشنبه ۲۸ شهریور

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)، بیت کوین نتوانست از مقاومت ۲۰۵۰۰ دلاری عبور کند و به این ترتیب، روند کاهشی جدیدی را آغاز کرد که آن را به زیر سطوح حمایتی ۲۰۰۰۰ و ۱۹۵۰۰ دلار کشاند. همانطور که در نمای ساعتی جفت ارز BTC/USD مشاهده می شود، قیمت یک خط روند صعودی متصل با حمایتی نزدیک به ۱۹۸۵۰ دلار را به سمت پایین شکسته است.

این روند کاهشی تا زیر تراز ۱۹۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته ادامه یافت و به کف ۱۸۷۰۶ دلاری رسید. اکنون بیت کوین پایین تر از تراز ۱۹۰۰۰ دلار (۱۸۸۰۳ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در حال تحکیم است. در صورت افزایش قیمت، اولین مقاومت نزدیک به ۱۹۰۵۰ دلار و سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% روند نزولی ۲۰۱۹۷ دلار به ۱۸۷۰۶ دلار قرار دارد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین
چارت ۱ ساعته BTC/USD

مقاومت مهم بعدی نیز در نزدیکی تراز ۱۹۳۵۰ دلار و سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% روند نزولی ۲۰۱۹۷ دلار به ۱۸۷۰۶ دلار در مقابل گاوها قرار می گیرد. در صورت عبور از این ناحیه، منطقه ۲۰۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ به عنوان مانع بعدی وارد عمل می شود. بسته شدن قیمت بالاتر از مقاومت ۲۰۰۰۰ دلاری ممکن است شروع یک روند افزایشی تازه و حرکت به سمت ۲۱۲۰۰ دلار را به دنبال داشته باشد.

اگر بیت کوین نتواند موج بازیابی قدرتمندی را بالاتر از منطقه مقاومت ۱۹۰۵۰ دلاری شروع کند، به حرکت نزولی خود ادامه می دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۱۸۷۰۰ دلاری واقع است. حمایت بعدی نیز نزدیک به سطح ۱۸۵۵۰ دلار به کمک خریداران خواهد آمد. از دست رفتن این سطح حمایتی مسیر حرکت به سمت مارک ۱۸۰۰۰ دلاری را هموار می سازد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD پایین تر از سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۱۸۷۰۰ و ۱۸۵۵۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۱۹۰۵۰، ۱۹۳۰۰ و ۱۹۵۰۰ دلار

منبع : NewsBtc

۵ ۱ رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x