CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال CoinSLanD دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ 0
اتریوم

تحلیل تکنیکال اتریوم (ETH)؛ دوشنبه ۲۸ شهریور

تحلیل تکنیکال اتریوم (ETH)، اتریوم نتوانست قدرت کافی برای حرکت به بالای سطوح مقاومتی ۱۴۸۰ و ۱۵۰۰ دلاری را کسب کند. به همین دلیل، بعد از تشکیل سقف قیمت روزانه در حدود ۱۴۷۵ دلار، روند نزولی تازه ای را در پیش گرفت.

این روند، قیمت اتر را به زیر تراز ۱۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته کشاند و باعث شد حمایت های ۱۳۵۰ و ۱۳۲۰ دلاری شکسته شود. در نهایت، دومین رمزارز بزرگ بازار با ۱۰ درصد کاهش در تایم فریم روزانه به حدود ۱۲۸۸ دلار رسید.

تحلیل تکنیکال اتریوم
چارت ۱ ساعته ETH/USD

در حال حاضر، اتریوم بالاتر از تراز ۱۲۸۰ دلار (۱۳۰۵) و زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰ در حال تحکیم است. در روند صعودی، قیمت در نزدیکی تراز ۱۳۳۵ دلار با اولین مقاومت پیش روی خود مواجه می شود. این مانع در مجاورت سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% روند نزولی ۱۴۷۴ دلار به ۱۲۸۸ دلار واقع است.

مقاومت مهم بعدی نزدیک به سطوح ۱۳۶۰ و ۱۳۸۰ دلار سر راه گاوها قرار می گیرد. یک خط روند نزولی کلیدی نیز با مقاومتی نزدیک به ۱۳۶۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD در حال شکل گیری است. شکست صعودی مانع ۱۳۸۰ دلاری می تواند قیمت را به سطح ۱۴۴۰ دلار برساند. هرگونه افزایش بیشتر نیز مسیر حرکت به سمت مقاومت ۱۴۸۰ دلاری را در کوتاه مدت باز می کند.

در مقابل، اگر اتریوم نتواند از مقاومت ۱۳۶۰ دلاری عبور کند، می تواند به حرکت نزولی خود ادامه دهد. اولین حمایت اولیه در این مسیر، نزدیک به منطقه ۱۳۰۰ دلاری مانع فعالیت خرس ها می شود. حمایت مهم بعدی نیز نزدیک به تراز ۱۲۶۰ دلار دیده می شود. شکست نزولی زیر حمایت ۱۲۶۰ دلاری کاهش شدید دیگری تا مرز ۱۲۰۰ دلار را در پی دارد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD در منطقه نزولی مومنتوم بیشتری پیدا می کند.

RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD اکنون زیر ۵۰ است.

حمایت اصلی: ۱۳۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۱۳۶۰ دلار

منبع : NewsBtc

۵ ۱ رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x