CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال CoinSLanD دوشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ 0
تحلیل تکنیکال ریپل

تحلیل تکنیکال ریپل (XRP)؛ دوشنبه ۳۱ مرداد

تحلیل تکنیکال ریپل (XRP)، پس از تشکیل یک مبنای حمایتی قوی در نزدیکی منطقه ۰.۳۶۵۰ دلاری، ارزش ریپل روند افزایش جدیدی را در برابر دلار آمریکا آغاز کرد و در نتیجه، جفت ارز XRP/USD موفق شد از منطقه مقاومت ۰.۳۷۸۰ دلاری عبور کند.

پس از آن، قیمت حتی مقاومت ۰.۳۸۸۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۵۵ (در نمودار ۴ ساعته) را نیز شکست ولی نتوانست بالاتر از منطقه مقاومت ۰.۴۰۰۰ دلاری به مومنتوم کافی برسد. از این رو، بالاترین سطح قیمت روزانه خود را نزدیک به تراز ۰.۳۹۱۹ دلار تشکیل داد و با آغاز یک اصلاح نزولی، به زیر منطقه حمایتی ۰.۳۸۰۰ دلاری رسید.

تحلیل تکنیکال ریپل (XRP)
نمودار روزانه XRP/USDT

این حرکت باعث شد قیمت تا زیر تراز ۰.۳۷۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۵۵ (۴ ساعته) کاهش یابد و همانطور که در نمودار ۴ ساعته جفت ارز XRP/USD دیده می شود، پایین تر از یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۰.۳۷۸۰ دلار شکسته شود. در نهایت، پایین ترین سطح قیمت روزانه ریپل در حدود ۰.۳۳۱۹ دلار تشکیل شد و در حال حاضر در محدوده ۰.۳۴۰۹ دلار در حال تحکیم است.

در روند صعودی، قیمت در نزدیک تراز ۰.۳۴۵۰ دلار با اولین مقاومت مواجه می شود که به نوبه خود، در مجاورت سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% روند نزولی اخیر سقف نوسانی ۰.۳۹۱۹ دلار به کف ۰.۳۳۱۹ دلار قرار دارد. مقاومت مهم بعدی هم نزدیک به سطح ۰.۳۶۰۰ دلار و سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% روند نزولی مذکور دیده می شود.

حرکتی قاطع بالاتر از مناطق مقاومت ۰.۳۶۰۰ و ۰.۳۶۲۰ دلار می تواند با آغاز یک حرکت صعودی دیگر همراه شود که احتمالاً قیمت را به سمت مقاومت ۰.۳۸۰ دلاری و بالاتر از آن هدایت می کند. هر گونه افزایش بیشتر قیمت اتر را به ۰.۴۰۰۰ دلار می رساند.

در صورت تداوم روند کاهش قیمت، اولین حمایت نزدیک به سطح ۰.۳۳۲۰ دلار و حمایت مهم بعدی نزدیک به سطح ۰.۳۲۵۰ دلار سر راه فروشندگان قرار می گیرند. هرگونه کاهش بیشتر می تواند قیمت را به سمت تراز ۰.۳۰۵۰ دلار سوق دهد و شکست نزولی این سطح حمایتی با کاهش تا مرز ۰.۳۰۰۰ دلار همراه می شود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز XRP/USD در منطقه نزولی مومنتوم بیشتری پیدا می کند.

RSI ساعتی برای جفت ارز XRP/USD اکنون پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۰.۳۳۲۰ و ۰.۳۲۵۰ و ۰.۳۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۰.۳۵ و ۰.۳۶۲۰ دلار

منبع : liveBitcoinNews

۵ ۱ رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x