CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > آلت کوین ها CoinSLanD جمعه 27 می 2022 0
بنا به رأی‌ جامعه ترا، یک میلیارد توکن UST سوزانده می‌شود

بنا به رأی‌ جامعه ترا، یک میلیارد توکن UST سوزانده می‌شود

در ادامه تلاش‌های صورت گرفته برای احیای قیمت ارز دیجیتال ترا،‌ دارندگان این ارز دیجیتال رأی‌گیری‌ صورت دادند که نتیجه آن تصمیم برای سوزاندن مقدار زیادی استیبل کوین UST از استخرهای نقدینگی این ارز دیجیتال بود. جامعه ارز دیجیتال ترا امیدوارند با توکن‌سوزی مازاد عرضه، بار دیگر پیوند دلار و استیبل‌کوین UST برقرار شود.

اوایل ماه مه (اردیبهشت ماه) بود که دو کوان، بنیان‌گذار ترا، توضیح داد که یک راه‌حل بالقوه برای جبران سقوط قیمت لونا ، کاهش استیبل کوین‌های این ارز دیجیتال از طریق محدود کردن عرضه آن می‌باشد. در پاسخ به دو کوان، جامعه این ارز دیجیتال پیشنهاد دادند، یک میلیارد توکن UST ذخیره شده در استخر جامعه ترا سوزانده شده و در عوض توکن‌های UST میان زنجیره‌ای (cross-chain) که در بلاک چین اتریوم به‌کار رفته‌اند، باقی مانده تا مشوق افراد برای استفاده از این ارز دیجیتال باشند.

در بخشی از متن این پیشنهاد آمده است که توکن‌سوزی، بدهی معوّق اقتصاد ترا را جبران خواهد کرد. جدا از آن، حذف مقدار زیادی از عرضه مازاد، تعادل را بین عرضه و تقاضا برقرار کرده و باعث برقراری مجدد پیوند دلار آمریکا و UST خواهد شد.

این پیشنهاد در تاریخ ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) مطرح شد و انتظار می‌رفت که پس از ۷ روز نهایی شود، اما چون مقدار UST ای که در استخر ترا بود با میزان پیشنهاد شده در این طرح مغایرت داشت، این پیشنهاد اجرا نشد. دلیل این فقدان موجودی آن بود که طرح دیگری پیش از این اجرا شده و طی آن بخشی از وجوه ذخیره شده در این استخر نقدینگی مصرف شده بود.

با این وجود پیشنهاد دیگری در ۲۰ مه (۳۰ اردیبهشت) برای توکن‌سوزی مطرح گشت و پس از ۷ روز، سرانجام این پیشنهاد توکن‌سوزی UST با ۱۵۳,۶۴۴,۸۵۲ رای موافق به تصویب رسید.

جدا از تلاش جامعه این ارز دیجیتال برای حمایت از پروژه، صرافی ام‌ای‌ایکس‌سی گلوبال (MEXC Global) نیز متعهد شد تا با طرح بازخرید یک ماهه و توکن‌سوزی از لونا حمایت کند. این صرافی بدین منظور کارمزدهای معاملاتی کسب شده از جفت ارز لونا/ تتر را برای خرید لونا و ارسال آن به کیف پول توکن‌سوزی استفاده می‌کند.

حتی در این حال که آدرس کیف پول مخصوص توکن‌سوزی با کاربران به اشتراک گذاشته شده، هم‌چنان کوان از ایده توکن‌سوزی حمایت نمی‌کند. دو کوان که حال مغضوب خیلی از سرمایه‌داران این ارز دیجیتال قرار گرفته است در مورد توکن‌سوزی لونا موضعی مخالف‌آمیز اخذ کرد. به گفته کوان، سوزاندن هیچ فایده‌ای ندارد. کوان به جامعه این ارز دیجیتال هشدار داد:

پس از توکن‌سوزی هیچ اتفاقی نمی‌افتد جز این‌که توکن‌های خود را از دست خواهید داد.

منبع : CoinTelegraph

0 / 5. تعداد رای: 0

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x