CoinSLanD

مرجع کامل اخبار، تحلیل ها و آموزش‌ های بیت کوین و ارز های دیجیتال

اخبار > آلت کوین ها CoinSLanD Wednesday 24 August 2022 0
تتر ممکن است ناقض تحریم‌های آمریکا علیه تورنادو کش باشد

تتر ممکن است ناقض تحریم‌های آمریکا علیه تورنادو کش باشد

بر اساس گزارش واشنگتن پست، تتر، بزرگترین استیبل کوین جهان از نظر ارزش بازار، ممکن است تحریم‌های خزانه‌داری ایالات متحده علیه تورنادو کش را نقض کند.

تورنادو کش با خزانه‌داری ایالات متحده مواجه شد

در ۸ آگوست (۱۷ مرداد)، اداره کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری ایالات متحده (OFAC) میکسر رمزارزی تورنادو کش را به لیست نهادهای تحریم شده خود اضافه کرد.

این آژانس مدعی شد که تورنادو کش به هکرهای کره شمالی و سایر شرکت‌های مجرمانه اجازه داده تا رد میلیاردها دلار رمزارز به سرقت رفته را پاک کنند.

با تبعیت از این تحریم‌ها، چندین شرکت آمریکایی اقدام به قطع روابط خود با این میکسر کردند. از جمله آنها می‌توان به Circle اشاره کرد که حساب‌های USDC متعلق به این سازمان را در لیست سیاه قرار داد و Github که دسترسی توسعه‌دهندگان را به پلتفرم خود حذف کرد.

پیامدهای این تحریم‌ها نقش تنظیم‌کننده‌ها را در تعیین خط‌مشی عمومی، به ویژه در رابطه با حریم خصوصی و آزادی‌های شخصی، آشکار کرده است.

سایر شرکت‌های رمزارزی نیز در مورد نحوه سازگاری با قوانین ابراز سردرگمی کرده‌اند.

بر اساس تجزیه و تحلیل انجام شده توسط واشنگتن پست، تتر در قرار دادن حساب‌های USDT مرتبط با تورنادو کش در لیست سیاه از Circle پیروی نکرده است.

تتر می‌گوید تحریم‌های ایالات متحده در حوزه قضایی فعالیت آن اعمال نمی‌شوند.

هیچ واکنشی از سوی مقامات دولت آمریکا در این مورد دریافت نشده است. مدیر ارشد فناوری تتر، پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، تأیید کرد که مقامات ایالات متحده یا مجریان قانون برای ارائه درخواستی با این شرکت تماس نگرفته‌اند.

وی افزود که مشخص نیست تتر، به عنوان یک شرکت مستقر در هنگ کنگ، ملزم به رعایت قوانین تحریم‌های خزانه‌داری ایالات متحده می‌شود یا خیر. با این حال، آردوینو این وضعیت را به اینگونه تفسیر کرده که این شرکت موظف به انطباق با قوانین تحریم‌های ایالات متحده نیست.

اسکات اندرسون (Scott Anderson)، وکیل سابق دولت و فعلی موسسه بروکینگز، اظهار داشت که محدودیت‌های تحریمی برای اتباع ایالات متحده، شرکت‌ها و نهادهای آمریکایی که در داخل ایالات متحده تجارت می‌کنند اعمال می‌شوند.

او مطمئن نیست که آیا تتر با موضع فعلی خود قوانین را در این مورد زیر پا می‌گذارد یا خیر. با این وجود، اندرسون هشدار داد که تتر ممکن است به دلیل عدم انطباق در معرض خطر قانونی باشد.

منبع : cryptoslate