CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD دوشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ 0
رونمایی از لایحه قانون‌گذاران آمریکایی برای شفافیت استیبل کوین‌ها

رونمایی از لایحه قانون‌گذاران آمریکایی برای شفافیت استیبل کوین‌ها

لایحه جدیدی توسط قانون‌گذاران آمریکایی معرفی‌شده که استیبل کوین‌ها را ملزم می‌کند که باید توسط اوراق بهادار دولتی با سررسید کمتر از ۱۲ ماه یا دلار آمریکا پشتیبانی شوند.

استیبل کوین ها، ارزهای رمزپایه ای هستند که معمولاً مقیاس ۱=۱ را به ارزهای فیات مانند دلار آمریکا مرتبط می کنند. فرضاً برای هر استیبل کوین در گردش، باید یک اسکناس ۱ دلاری یا معادل آن به عنوان قابل بازخرید در ذخایر وجود داشته باشد. افزایش نگرانی در مورد امنیت استیبل کوین ها، توجه قانون گذاران را به خود جلب کرده است.

قانونگذاران ایالات متحده خواهان شفافیت هستند

با توجه به گزارشی از دفتر سناتور هاگرتی (Hagerty)، این لایحه جدید معرفی شده مستلزم آن است که استیبل کوین ها با پشتوانه اوراق بهادار دولتی با سررسید کمتر از ۱۲ ماه یا دلار آمریکا باشند و ناشران استیبل کوین ها را ملزم می کند که گزارش های حسابرسی شده ذخایر خود را که توسط حسابرسان شخص ثالث اجرا می شود، به صورت عمومی منتشر کنند.

به اصطلاح قانون شفافیت استیبل کوین نشانگر روشنی است که قانونگذاران آمریکایی برای حفظ مسئولیت و شفافیت این صنعت ۱۸۰ میلیارد دلاری قدم برداشته اند.

شفافیت در مورد ناشران استیبل کوین ها، یک مسئله رو به رشد در این صنعت بوده است. زیرا تتر (Tether)، نهاد متمرکزی که USDT را منتشر کرده است، به دلیل پنهان‌کاری عمدی در مورد وضعیت ذخیره خود مورد انتقاد قرار گرفته است.

همانطور که در این انتشار بیان شد، این لایحه به نهادهای نظارتی، قدرتی برای تنظیم صنعت استیبل کوین یا تحمیل الزامات سنگین بر صادرکنندگان استیبل کوین ها نمیدهد.

نماینده هالینگزورث (Hollingsworth) فاش کرد که هدف از این لایحه، سرکوب نوآوری های تکنولوژیکی نیست و این لایحه به صنعت ایده می دهد که مطابقت های نظارتی در آینده چگونه خواهد بود.

USDT و USDC، دو استیبل کوین بزرگ در کانون توجه

تتر، بزرگترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار، به دلیل عدم شفافیت در مورد وضعیت ذخیره خود، مورد انتقادات زیادی قرار گرفته است. USDT ظاهراً توسط سبدی از دارایی‌های نقد پشتیبانی می‌شود، با این حال این شرکت به دلیل «دلایل حفظ حریم خصوصی» در موارد متعدد نتوانسته است اثبات کند که این اسناد تجاری از کجا آمده است.

طبق گزارش Grant Thornton، از جولای گذشته (تیر ۱۴۰۰)، بحثی مطرح شد که سیرکل (Circle)، شرکت پشتیبان USDC، تنها ۶۱ درصد از ذخایر را به صورت نقد و معادل نقدی در اختیار داشت. یک ماه بعد، Circle با تبدیل ناگهانی ذخایر خود به طور کامل به پول نقد و اوراق خزانه کوتاه مدت ایالات متحده، چرخشی انجام داد، حرکتی که هدف آن اطمینان بخشی به جامعه USDC بود.

همانطور که توسط CryptoPotato گزارش شده است، Circle ذخایر تقریباً ۵۰ میلیارد دلاری خود را نزد The Bank of New York Mellon، یکی از قدیمی ترین بانک های آمریکا، نگه می دارد.

منبع : CryptoPotato

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x