CoinSLanD

سرزمین سکه ها، تحلیل و اخبار ارزهای دیجیتال

اخبار > جهان CoinSLanD چهارشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ 0
نزدیکتر شدن ویتنام به چارچوب نظارتی برای ارزهای دیجیتال

نزدیکتر شدن ویتنام به چارچوب نظارتی برای ارزهای دیجیتال

ویتنام یک گام دیگر به یک چارچوب نظارتی جامع در مورد نحوه برخورد با ارزهای دیجیتال و دارایی های مجازی در این کشور نزدیک تر شد.

ویتنام چارچوب قانونی رمزنگاری را آماده می کند

بر اساس گزارش روز دوشنبه، معاون نخست وزیر ویتنام، له مین خای (Le Minh Khai)، به نهادهای مختلف دولتی در این کشور دستور داده است چارچوبی ایجاد کنند که دارایی های دیجیتال و فعالیت های آنها را تنظیم کنند.

آژانس هایی که برای مشارکت در این پروژه انتخاب شده اند شامل بانک مرکزی کشور و وزارتخانه های دارایی، دادگستری، اطلاعات و ارتباطات است. با این حال، وزارت امور مالی (Ministry of Finance)، این پروژه را رهبری خواهد کرد و با نهادهای مرتبط برای شناسایی اسناد قانونی که نیاز به تعدیل یا ابلاغ دارند، همکاری خواهد کرد.

وزارت امور مالی نیز زمان مشخصی را برای تطبیق این چارچوب تعیین خواهد کرد. با این حال، تاریخ پیشنهادی در این گزارش فاش نشده است.

مقررات آتی که به طور کلی بر مدیریت ارزهای رمزپایه و دارایی های دیجیتال نظارت می کند، مطابق با تصمیم ۱۲۵۵ خواهد بود. این آیین نامه در آگوست ۲۰۱۷ (مرداد ۱۳۹۶) توسط نخست وزیر کشور صادر شد و طرحی را در مورد نحوه مدیریت دارایی های مجازی در کشور تصویب کرد.

ویتنام واحد تحقیقات رمزنگاری را راه اندازی می کند

از زمان صدور تصمیم ۱۲۵۵، ویتنام صنعت ارزهای دیجیتال را زیر نظر داشته است. در آوریل ۲۰۱۸ (فروردین ۱۳۹۷)، دستورالعمل دیگری برای بهبود مدیریت تراکنش های بیت کوین (Bitcoin) و رمزارز و نظارت و کنترل خطرات و اثرات بالقوه این طبقه دارایی ایجاد شد.

در می ۲۰۲۰ (اردیبهش ۱۳۹۹)، وزارت دارایی ویتنام یک واحد تحقیقاتی ویژه را برای مطالعه و پیشنهاد راه‌هایی برای مدیریت و تنظیم دارایی‌های مجازی در داخل کشور راه‌اندازی کرد.

این واحد پژوهش متشکل از متخصصان مالی از سازمان های مختلف بود که شامل کمیسیون اوراق بهادار دولتی، اداره کل مالیات، اداره بانکداری و موسسات مالی و دپارتمان حقوقی بانک دولتی ویتنام، گمرک ویتنام، و موسسه ملی مالی ویتنام بود.

پذیرش رو به رشد صنعت کریپتو در ویتنام

این حرکت برای معرفی یک چارچوب قانونی جامع برای تنظیم فعالیت‌های رمزنگاری در ویتنام ناشی از افزایش علاقه سرمایه‌گذاران در سراسر کشور به ارزهای دیجیتال و عملیات استخراج است.

بر اساس گزارش Chainalysis در سال گذشته، ویتنام، هند و پاکستان در رقابت جهانی پذیرش کریپتو در سال ۲۰۲۰ پیشتاز شدند. زیرا تراکنش‌های بیشتری از این کشورها ثبت شد.

در ماه سپتامبر (شهریور ۱۴۰۰)، CryptoPotato گزارش داد که ویتنام تقاضای بالایی برای دکل‌های استخراج دارایی دیجیتال را ثبت کرده است و افراد بیشتری به بخش استخراج در این کشور می‌پیوندند.

منبع : CryptoPotato

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x